Προς το περιεχόμενο

DIY pedal-board (πάλι)


PAVEL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

DIY πένταλ-μπόαρντ!

 

Σορυ, που ξανανοίγω ένα θέμα που συζητιέται συνέχεια, στα άλλα σχέτικα τόπικς μου έλεγε να ανοίξω καινούριο γιατι κανείς δεν τα είχε απαντήσει για πολύ καιρό.

 

Μπαίνω στο ψητό.

 

Εχω τα πάντα! πετάλια, καλώδια, heavy-duty βέλκρο, λεπτό και δυνατό ξύλο!

Πως στο καλό κολλάω το βέλκρο στο (βαμμένο με λαδομπογιά) ξύλο, και πως στα πετάλια??

 

Τα πετάλια δλδ πρέπει να μείνουν μόνιμα κολλημένα με το βέλκρο?

Όλη τους η επιφάνεια αποκάτω?

 

Αυτό δεν καταστρέφει την μεταπωλητική τους αξία?

 

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας!!!

Anyway πείτε γρήγορα γιατι καίγομαι!

 

ΘΕΝΚΣ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο καλό κολλάω το βέλκρο στο (βαμμένο με λαδομπογιά) ξύλο, και πως στα πετάλια??

αυτοκολητο εχουν οποτε κολαει!

εαν παιζει προβλημα κολατο με βενζινοκολα!

 

Τα πετάλια δλδ πρέπει να μείνουν μόνιμα κολλημένα με το βέλκρο?

Όλη τους η επιφάνεια αποκάτω?

ναι!

καλυτερα να ειναι ολη σχεδων η επιφανεια για να κρατιουντε κ καλυτερα!

 

Αυτό δεν καταστρέφει την μεταπωλητική τους αξία?

καθολου!

εκτος εαν τα κολησες με καμια κολα κ γεμισες το πεταλι με κολες!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα.Αν το ξυλο ειναι βαμενο και εχουν κλεισει οι ποροι θα πιασει μια χαρα.Αν θες να το ενισχυσεις βαλε και λιγο Logo σε καποια σημεία.Στα πεταλια θα πιασει μην βαλεις τιποτα απλα καθαρισετα καλα απο κατω ωστε να μην εχει σκουπιδια και σκονες.Τι ξυλο εβαλες? Εγω το εκανα με κοντραπλακε,το εβαψα με ρεπουλινη νερου (για να μην βρωμαει  ;D ;D) και το velcro επιασε μια χαρα.Το παν ειναι ν α μην εχει πορους το ξυλο.Αν θελεις μπορει να βαλεις και συνδετηρες για ξυλο που υπαρχουν σε Praktiker,Alex pack και τετοια μαγαζια.6 ευρω εχει περιπου.

 

(Βαση εμπειριας οι συμβουλες μου και οχι επαγγελματικες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου είχε μελαμίνη και το βελκρο κόλλησε άψογα. Ούτε βάψιμο ούτε τίποτα.

Στα πετάλια έβαλα μικρά κομμάτια απο βελκρο heavy duty και έχουν κολλήσει άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα.Αν το ξυλο ειναι βαμενο και εχουν κλεισει οι ποροι θα πιασει μια χαρα.Αν θες να το ενισχυσεις βαλε και λιγο Logo σε καποια σημεία.Στα πεταλια θα πιασει μην βαλεις τιποτα απλα καθαρισετα καλα απο κατω ωστε να μην εχει σκουπιδια και σκονες.Τι ξυλο εβαλες? Εγω το εκανα με κοντραπλακε,το εβαψα με ρεπουλινη νερου (για να μην βρωμαει  ;D ;D) και το velcro επιασε μια χαρα.Το παν ειναι ν α μην εχει πορους το ξυλο.Αν θελεις μπορει να βαλεις και συνδετηρες για ξυλο που υπαρχουν σε Praktiker,Alex pack και τετοια μαγαζια.6 ευρω εχει περιπου.

 

(Βαση εμπειριας οι συμβουλες μου και οχι επαγγελματικες)

 

 

Ακου να δεις.

Ενα κοντρα πλακε εχω, το εβαψα με λαδομπογιά, είναι οκ από την άποψη αυτή (κλειστοί πόροι).

Το ΘΕΜΑ είναι ότι το heavy duty βέλκρο μου το πήρα απο το μοναστηράκι και ΔΕΝ είναι αυτοκόλλητο στις εξωτερικέε πλευρες του.

Βλακεία έχω κάνει?

πιάνει με βενζινόκολλα?

να βάλω βενζινόκολλα όμως πάνω στα ωραία μου πετάλια ρε παιδια???

 

Το δικό σας (αυτοκόλλητο) βέλκρο απο πού το πήρατε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ οκ ,

οποτε για αυτό είσαι τόσο άνετος..

 

κανένας από σας δλδ δεν έιχε στο μυαλό του να γεμίσει με βενζονόκολλα τα ωραία του πετάλια μ?..

 

1) οποτε παίρνω καινούριο βέλκρο και τα κολλάω όλα ε?

2) σχετικά με τα ποδαράκια των πεταλιών πως γίνεται η δουλειά (επιδή είναι ανασηκωμένα λεω)

 

 

θενκς αγκέν!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το Velcro δεν το πολυσυμπαθω (καποια στιγμη χαλαει και ειναι και...βρωμα),καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω και να βαλεις 3M DUAL LOCK.

 

Ειναι 10 φορες πιο ισχυρο και κραταει για παντα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα ποδαράκια. Χρησιμοποίησα βελκρο που είναι ήδη σε στρογγυλά κομμάτια. Δεν είναι ότι πι οισχυρό αλλά κάνει μια χαρά την δουλειά του.

ΣΦ το 3Μ βγαίνει εύκολα αν δεν το χρειάζεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ οκ ,

οποτε για αυτό είσαι τόσο άνετος..

 

κανένας από σας δλδ δεν έιχε στο μυαλό του να γεμίσει με βενζονόκολλα τα ωραία του πετάλια μ?..

 

1) οποτε παίρνω καινούριο βέλκρο και τα κολλάω όλα ε?

2) σχετικά με τα ποδαράκια των πεταλιών πως γίνεται η δουλειά (επιδή είναι ανασηκωμένα λεω)

 

 

θενκς αγκέν!

 

 

 

Εγω το πηρα απο ραφτδικο !!!! αληθεια δεν κανω πλακα και ειναι πολυ δυνατο και παμφθηνο απλα ειναι μισο ποντο ποιο λεπτο.Οσο για τα πεταλια που εχουν ποδαρακια βρηκα μια ιδεα στο ιντερνετ και εβγαλα απο αλυσίδα ποδηλατου καποια σιδερακια και τα επιασα με βιδες πανω στο ξυλο.Αν βρω το λινκ θα στο στειλω για να δεις τι εννοω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου