Προς το περιεχόμενο

orange rockerverb 50. combo/head


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.Τον εχω βαλει και εγω στο ματι. Το μονο που με τρομαζει και θα ηθελα να μου πει καποιος κατοχος  αν τα watt του ειναι απαγορευτικα για δωματιο μιας και η χρηση του θα ειναι αποκλειστικα στο σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομιζω οτι και ο Orange εχει ενα κουμπι που γραφει VOLUME,εχω διαβασει οτι γυρνωντας το προς τα ΑΡΙΣΤΕΡΑ πεφτει η ενταση και μπορεις να παιξεις ακομα και σε εκκλησια... ;D

 

Ο δικος μου MESA BOOGIE (100 watt) λειτουργει ακριβως ετσι παντως.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ενισχυτής είναι πολύ καλός.

Ασφαλώς και μπορείς να παίξεις και στο σπίτι άνετα καθότι διαθέτει master volume.

O combo είναι ιδιαίτερος και έχει απ όλα (effect loop λαμπάτο, reverb επίσης λαμπάτο, και λάμπες 6v6) 212 θηριάκι για τα 50 watt του.

Εγώ τον combo θα προτιμούσα για το compact της κατασκευής.

σε ότι αφορά την τιμή του αν παρακολουθούσατε λίγο την αγορά θα βλέπατε ότι πέρυσι ήταν στα 1850ε και έχει πέσει περίπου 300 κατοστάρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός ενισχυτής από μια από τις αγαπημένες μου εταιρίες, αλλά αν έχεις παίξει με τον 30ρη ή με τον 100ρη μην προσπαθείς να μαντέψεις πως ο ήχος του είναι κάτι ανάμεσα... πρέπει να τον ακούσεις ο ίδιος για να καταλάβεις τις διαφορές. Επίσης, προσωπικά ποτέ, μα ποτέ δεν θα συνιστούσα αγορά ενός κόμπο... 37 κιλών. Είχα ένα των 32 και είναι σκέτος εφιάλτης και από πλευράς όγκου, και εννοείται από πλευράς βάρους. Η κεφαλή είναι κάπως πιο εύκολη στο κουβάλημα στα 24 (άστα να πάν' δηλαδή κι αυτή αλλά κάπως βολεύεται).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνώ κασθέτως....

ο combo έχει δύο λαβές αριστερά και δεξιά οπότε φωνάζουμε τον μπασίστα και βοηθάει (δύσκολα θα χει δικό του ενισχυτή στις πρόβες) οπότε 37/2=18.5kgr έκαστος

παλεύονται.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ακριβως αυτοι ειναι οι λογοι που με κανανε να τον επιλεξω πριν ενα χρονο.

ενισχυτης...ζεστος.. με vintage αισθηση στον ηχο,,,και με πολυ χρωμα

Τελειος για crunch ηχους και με πολυυυυ ομορφο καθαρο καναλι. Το reverb του..τέλειο.

Ακομα θετικο ειναι οτι σε χαμηλες εντασεις παιζει σχετικα καλα!!! σε ενταση δωματιου παρολο τα 50w του, μπορεις να φερεις τον ηχο σε σχετικα καλο επιπεδο σε σχεση με αλλους λαμπατους που για να ανοιξουν πρεπει να κουφαθεις πρωτα!

Γενικα ενισχυτης που με εκανε να τον αγαπησω και πιστευω οτι ειναι ενισχυτης που συντονιζετε με τον παιχτη....

Αν yparxei κατι το οποιο δεν με ικανοποιει πολυ σε αυτον ειναι η αποδοση του gain του σε μαχ θεσεις. .. (εδω θα ηθελα να ακουσω γνωμες)

εγω παιζω με gain sto 6 και καθαριζω οποτε θελω απο volume κιθαρας.

Απο το 7 και πανω..τα περνει σε ..γρεζι >:((εκτος και φταιει η κιθαρα μου suhr s1)

 

Αν και απο την αλλη νομιζω πως δεν προοριζετε ο συγκεκριμενος ενισχ για HI gain ηχο.

(ο οrange thunderverb κανει για higain)

τελος παντων ρωταω τον φιλο που ενδιαφερετε ποιοι οι λογοι που του αρεσε ο rockerveb γιατι πιστευω πως ειναι ιδιαιτερος ενισχυτης

 

τελικα τα χερια μου φταιγανε!!!

 

χαχα επιτελους καθαρισε ο ηχος!

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου