Προς το περιεχόμενο

Αγορά Μπάσσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παίζω μ'αυτό και πέρα απ'το 19 φίλτατοι Κώστηδες!  ;D  ;D  ;D

 

 

th_109.jpg

 

 

 

Επί του θέματος, το αστραποπουλερικό δεν είναι και ότι πιο βολικό για jazz και σολίδια, αλλά για straight rock και φορεμένο χαμηλάαα με μια πενούλα ανά χείρας είναι ότι πρέπει. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έχει αρκετό neck dive, αλλά αν μετακινήσεις το strap button διορθώνεται άμεσα (δεν είναι τίποτα τραγικό να το κάνεις και μόνος σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια μακρινή συγγένεια την έχουμε......http://www.thomann.de/gr/dean_guitars_evo_xm_bass.htm?sid=3ed3241cc21fd1df81ffd9a5c7b07ba2  :P

 

Αλλά δεν φοβάσαι που πας μέσα σ' αυτά τα εξαποδώ τάστα ;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει προσοχή και σύνεση εκεί πέρα αλλά έχει το καλό του ότι κάνεις τους κιθαρίστες να φοβούνται!  ;D

 

 

 

 

Πήγαινα κι εγώ για ένα μούρλια short scale αλλά άντε δες διαύγεια στη χαμηλή Ρε/Ντο...  :-X  34" και πέρα λοιπόν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινα κι εγώ για ένα μούρλια short scale αλλά άντε δες διαύγεια στη χαμηλή Ρε/Ντο...  :-X  34" και πέρα λοιπόν!!!

 

Βρε κάτσε να ρθει επιτέλους την άλλη βδομάδα (αντε επιτέλους !!) και θα φάτε τα λυσσακά σας.......  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το  παίρνεις προσωπικά. Ο Κώστας αστειεύεται...

Πάντως -όχι ότι έχω thunderbird- προφανώς και δεν είναι τόσο εύκολο να φτάσεις τόσο ψηλά στην ταστιέρα, αλλά είναι κάτι που δε νομίζω να χρειαστείς ή να "απαιτήσεις" από ένα thunderbird... :)

δεν το παιρνω προσωπικα το ξερω οτι αστειευετααι αλλα τι να κανω μια ερωτισουλα εκανα κι εγω. το ρωταω αυτο γιατι μετα απο το 15-16 ταστο η ταστιερα ειναι πανω στο σωμα και νομιζο οτι θα ειναι δυσκολο να το παιξεις(ενα τραγουδακι ειναι εκει κατω δεν τα ξανακουμπαω αυτα τα ταστα.... :P :P :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο το neck joint το πρόβλημα όσο το κάτω κέρατο που εμποδίζει. Υπ'όψην επίσης ότι τα thunderbird έχουν σχετικά μουντούς μαγνήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το παιρνω προσωπικα το ξερω οτι αστειευετααι αλλα τι να κανω μια ερωτισουλα εκανα κι εγω. το ρωταω αυτο γιατι μετα απο το 15-16 ταστο η ταστιερα ειναι πανω στο σωμα και νομιζο οτι θα ειναι δυσκολο να το παιξεις(ενα τραγουδακι ειναι εκει κατω δεν τα ξανακουμπαω αυτα τα ταστα.... :P :P :P)

 

Ειναι απο δυσκολο εως αδυνατο. Το Tbird το αγοραζεις γνωριζοντας αυτην ακροβως την αδυναμια του (οπως και το neck-dive).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου