Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικο μαγαζι λειπει στην Ελλαδα;


BILLYV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν κάνεις έρευνα αγοράς ή business plan, είναι λίγο αφελές να ζητάς περιοχή αν αναλογιστεί κανείς ότι ο κόσμος εδώ μέσα προέρχεται από κάθε γωνιά της Ελλάδας και μη...

Προφανώς στη γειτονιά τους να είναι και να πουλάει φθηνά με πολλές δόσεις και ταυτόχρονα να ξέρουν οι πωλητές τι πουλάνε χωρίς να είναι εξυπνάκιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα θελατε ενα μαγαζι μουσικων οργανων να ειναι' date=' και σε πια περιοχη θα θελατε να ειναι;[/quote']

 

Η ερώτησή σου είναι πολύ γενική, μπορείς να επεκταθείς περισσότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα το μαγαζί να είναι... στο ίντερνετ. Θα ήθελα για κάθε τι που πουλάει να διαθέτει ένα pdf στα ελληνικά με τις προδιαγραφές του προϊόντος. Θα ήθελα να έχει συγκεκριμένη και ανακοινωμένη πολιτική αντικατάστασης των προϊόντων υπό όρους. Θα ήθελα να έχει σελίδες με εύχρηστους οδηγούς αγοράς που να βοηθούν ανθρώπους που δεν έχουν τις γνώσεις για να ξέρουν ακριβώς τι χρειάζονται.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Wow! και θα συμπληρώσω τα εξής:

1) Nα δίνει τη δυνατότητα δόσεων μέσω πιστωτικής

2) Να έχει ηχητικά samples από τα προϊόντα του

3) Να έχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό

4) Και πάνω από όλα...THOMANN-ικές και όχι ΟΘΩΜΑΝΙΚΕΣ τιμές!!!!!!!!!

 

ΑΣΧΕΤΟ: Πώς γίνεται ο kleon να έχει μηδενικό αριθμό δημοσιεύσεων, ενώ ήδη εγώ βλέπω μία καταχωρημένη???? 8O

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4) Και πάνω από όλα...THOMANN-ικές και όχι ΟΘΩΜΑΝΙΚΕΣ τιμές!!!!!!!!!

 

Ίσως καταντάει κουραστική η μανία μας με την συγκριση τιμών αλλά αυτο εδώ μου άρεσε :D :D

 

 

ΑΣΧΕΤΟ: Πώς γίνεται ο kleon να έχει μηδενικό αριθμό δημοσιεύσεων' date=' ενώ ήδη εγώ βλέπω μία καταχωρημένη???? 8O [/i']

 

Αυτό ακριβώς θα ρωτούσα και εγώ αλλά με πρόλαβες :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, εχετε αναλογιστει οτι αν το αγαπημενο σας μαγαζι ηταν μεσω ιντερνετ, δεν θα ειχατε την ευκαιρια να δικιμασετε τα οργανα που θελετε?

αυτο το θεμα χωραει μεγαλη κουβεντα.ας πουμε εγω που θελω μια tele,και καλως εχοντων των πραγματων μεχρι να πεθανω(και ειμαι πολυ νεος ακομα...λεφταααα τωρα.) θα εχω αγορασει μια rockinger, βασιζομαι μονο και μονο στις καλες κριτικες.

αν δεν μου αρεσει την πατησα...η λυση ειναι καπου στην μεση.τα ελληνικα καταστηματα ξερουν πολυ καλυτερα απο εμας οτι εχουμε στραφει στο ιντερνετ και αυτος ειναι ενας λογος που μας φαιρονται με ασχημο τροπο εκτος απο τις τιμες τους.οπως μου ειπε πολυ γνωστος καταστηματαρχης στην αθηνα, εχοντας αντιληφθει οτι τον χρησιμοποιουμε απλα για να ακουσουμε το οργανο η τον ενισχυτη και μετα το παιρνουμε απο thomann, ξεκινησε να μην δινει οργανα και ενισχυτες για δοκιμη.οχι οτι συμφωνω βεβαια.

μετα απο την κουβεντα που εκανα μαζι του, καταλαβα οτι εχουν αρχισει και τρεμουν τα καταστηματα της ελλαδας το ιντερνετ και συντομα θα εχουμε αλλαγες.

παντως σε καμια περιπτωση δεν θελω να φτασουμε σε μια εποχη που δεν θα υπαρχουν σοβαρα καταστηματα στην ελλαδα. εγω προσωπικα για μια καλη εξυπηρετηση με σεβασμο, πληροφορηση, ποικιλια στην δοκιμη,τεχνικη υποστηριξη κλπ, θα εδινα και 50 ευρω παραπανω απο τον thomann.

οποτε το ιδανικο καταστημα ειναι στην ελλαδα, ο καταστηματαρχης εναι εξυπηρετικος και ευγενης(και οχι σαν να σου κανει χαρη που σου μιλαει), εχει ολα τα προιοντα του ανοιχτα για δοκιμη και πανω απ ολα εχει ΕΠΑΝΑΤΙΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥ οχι για κερδος 50,60, 100 η 200%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο την κουβεντα που εκανα μαζι του' date=' καταλαβα οτι εχουν αρχισει και τρεμουν τα καταστηματα της ελλαδας το ιντερνετ και συντομα θα εχουμε αλλαγες.[/quote']

 

Μακάρι αν και δε το βλέπω να γίνεται (όχι σύντομα τουλάχιστον)...

 

οποτε το ιδανικο καταστημα ειναι στην ελλαδα' date=' ο καταστηματαρχης εναι εξυπηρετικος και ευγενης(και οχι σαν να σου κανει χαρη που σου μιλαει), εχει ολα τα προιοντα του ανοιχτα για δοκιμη και πανω απ ολα εχει ΕΠΑΝΑΤΙΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥ οχι για κερδος 50,60, 100 η 200%.[/quote']

 

Συμφωνώ απόλυτα...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... θα εχω αγορασει μια rockinger' date=' βασιζομαι μονο και μονο στις καλες κριτικες.

αν δεν μου αρεσει την πατησα...η λυση ειναι καπου στην μεση.τα ελληνικα καταστηματα ξερουν πολυ καλυτερα απο εμας οτι εχουμε στραφει στο ιντερνετ και αυτος ειναι ενας λογος που μας φαιρονται με ασχημο τροπο εκτος απο τις τιμες τους.οπως μου ειπε πολυ γνωστος καταστηματαρχης στην αθηνα, εχοντας αντιληφθει οτι τον χρησιμοποιουμε απλα για να ακουσουμε το οργανο η τον ενισχυτη και μετα το παιρνουμε απο thomann, ξεκινησε να μην δινει οργανα και ενισχυτες για δοκιμη.οχι οτι συμφωνω βεβαια.

[/quote']

 

Μπορεί κανείς να την πατήσει πολυ ευκολα και σε πραγματικό μαγαζί, πιστεψε με.

 

Πάντως έχω πολυ περισσότερη εμπιστοσύνη ότι αν αγοράσω κάτι απο τον "Θωμά" και έχει το παραμικρό ελάττωμα θα μου το αλλάξει αμέσως. Επίσης σύντομα βλέπω και μια πολιτική όπως στην αμερική που αμα κάτι δεν σου αρέσει μπορείς να το επιστρέψεις μεσα σε 30 μέρες χωρίς ερωτήσεις.

 

Για αγόρασε κατι σε ελληνικό μαγαζι, που να βγάλει πρόβλημα, και θα σου πω εγω ... Δύο μήνες περιμένω για ένα ανταλλακτικό σε ασύρματο μικρόφωνο και δεν έχουν την στοιχειώδη ευγένεια να με πάρουν ένα τηλέφωνο οτι θα καθυστερήσει, εγω πρέπει να παιρνω κάθε εβδομάδα.

 

Οσο για τον καταστηματάρχη ... τι θα κερδίσει δηλαδή ?

Αυτό είναι "εμπορική χαζομάρα" για να μην πω τίποτα χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΘΑ 'ΘΕΛΑ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΜΑ ΑΠΟ ΜΑΡΚΕΣ(ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ Η ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ) ΝΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΓΝΩΣΤΕΣ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

 

(ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΟΥΣΙΚΑ ΠΡΟ'Ι'ΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ)?????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου