Προς το περιεχόμενο

ρυθμιση σε Pole pieces seymour duncan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα,χτες παρελαβα την μονταρισμενη Lite ash strat μου που αντικατεστησα τον neck k τον bridge μαγνητη με sd little 59 k jb jr αντιστοιχα...οταν παιζω καθαρα στον jb jr παρατηρησα οτι η "ρε" χορδη δεν ακουγεται τοσο πολυ οσο ας πουμε η "λα" απο πανω...διαβασα στο site της seymour οτι οι βιδες που εχουν πανω αυτοι οι μαγνητες ειναι για να ακολουθησουν το radius της ταστιερας και για να φτιαχνουν τετοιες "ανωμαλιες"...καθοτι δεν διαθετω αυτη τη στιγμη εργαλειο για το radius και γενικα ειμαι απειρος,αν ανεβασω τις βιδες εγω μονος μου στη ρε χορδη συγκεκριμενα που γινεται αισθητη η διαφορα θα φτιαχτει αυτο?αν ναι,τοτε πρεπει να ανεβουν κ οι 2 βιδες για τη ρε χορδη?αν ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει..

 

 

Ευχαριστω

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

::) ::) ::) ::) ::) Δεν χρειαζεσαι καποιο εργαλειο για το radius προκειμενου να ρυθμισεις τα polepieces των μαγνητων σου ως προς το υψος τους. Χρειαζεσαι απλα ενα καταβιδακι και τα δυο οργανα που εδωσε ο Θεος σε ολους τους ανθρωπoυς και βρισκονται στην αριστερη και δεξια κροταφικη περιοχη του κρανιου σου.....Nαι ανεβασε και τις δυο βιδες.

 

Ear.jpg

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες...δοκιμασα οπως ειπε κ ο φιλος παραπανω αλλα φαινεται οτι ειναι πολυ καλα σφιγμενες οι βιδες κ κολωνω να βαλω δυναμη μην κανω καμια βλακεια....να δοκιμασω αφοβα?

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου, μη φοβασαι, απλα επειδη δεν εχουν ξαναπειραχτει ειναι καπως σφιχτες. Τους ειχα και τους 2 μαγνητες και ειναι οκ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αx ρε playloud...χρυσος εχεις βγει μ αυτους τους μαγνητες!!!χιλια ευχαριστω για ακομη μια φορα!!!να σαι καλα!!!

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου