Προς το περιεχόμενο

Ορχηστρικές χιπχοπ παραγωγές μου...


elemen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχεις ενώσει πολύ ομορφα,δυνατά κ σωστά όλα τα μέρη απο τα samples.Εχεις κάνει αρκετά ωραιες λούπες κ σε γενικές γραμμές αυτο που άκουσα ήταν παρα πολύ καλό κ ηχητικά.Ισως να του λείπει το επαγγελματικό τσίτωμα (mastering) που επιβάλλεται κιόλας στην χιπχοπ πλέον.

 

Εγω απο σχολιασμό μέχρι εκεί μπορώ να πάω.Δεν ακούω κάτι άλλο για να σχολιάσω.Αν μου δείξεις κάτι θα χαρώ να σου πω.

 

για το μαστερινκγ εχεις δικιο, δεν εχουν περασει απο εκει ακομα. Οσων αφορα τα σαμπλς...

 

τι εννοεις οταν λες σαμπλς ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προμο δεν εχει σαμπλς μέσα?Τις οπερες κ τα φωνητικά απο πού τα πήρες.Βιολια,φωνες κτλ plugin είναι κ τα παιξες?

Του Οδυσσέα το πιανάκι το γραψες εσυ οκ.Κ ρεφρεν βιολι καμπάνα φαινονται να τα κανες εσυ.Οκ αυτο το κομμάτι εκτος των εφφε απο πίσω που εχει σε καποια σημεία το γραψες.Δεν το ακουσα καλά πριν.

 

Αυτο που αξίζει ειναι οντως το πρόμο κ τα 2 πρώτα ειναι πολύ καλά.Αν κανω λάθος κ τα γραψες ολα μόνος σου ειναι πολύ καλά όντως κ μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προμο δεν εχει σαμπλς μέσα?Τις οπερες κ τα φωνητικά απο πού τα πήρες.Βιολια,φωνες κτλ plugin είναι κ τα παιξες?

Του Οδυσσέα το πιανάκι το γραψες εσυ οκ.Κ ρεφρεν βιολι καμπάνα φαινονται να τα κανες εσυ.Οκ αυτο το κομμάτι εκτος των εφφε απο πίσω που εχει σε καποια σημεία το γραψες.Δεν το ακουσα καλά πριν.

 

Αυτο που αξίζει ειναι οντως το πρόμο κ τα 2 πρώτα ειναι πολύ καλά.Αν κανω λάθος κ τα γραψες ολα μόνος σου ειναι πολύ καλά όντως κ μπράβο.

 

τα sonic implants, τα voices of apocalypse και ενα σορό αλλα...με λίγη δουλειά δίνουν όντος πολύ καλό αποτέλεσμα...

 

και που'σαι... τώρα βγήκαν και τα Symphony of choirs σε leopard version. Εχει να προσφέρει πολλά το μέλον ;D.

 

Παντως να'σαι καλά για τα λόγια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα φυσικά οτι δεν χρησιμοποιώ σαμπλς, κι οτι τα συγκεκριμένα κομάτια είναι ''παιγμένα''. Γιατι εντάξει, μην υπερβάλω κι εγώ, δεν ξέρω να παίζω ούτε βιολί ούτε τρομπέτα...Αλλά πάλι καλά που υπάρχει το Logic και τα plug-ins, και με ένα keyboard κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δεν έχω να πω πολλά εγώ. Μου άρεσαν τα κομμάτια σου. Μου θύμισε λίγο Mc Solaar το "ο σκοπός" όσον αφορά στο στυλ και όχι τη μελωδία!Πολύ καλός!Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου