Προς το περιεχόμενο

Ορχηστρικές χιπχοπ παραγωγές μου...


elemen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά,

 

θα ήθελα εαν έχετε την καλοσύνη, όρεξη και χρόνο, να ακούσετε λίγο τα κομάτια μου

 

και να μού αφήσετε μια γνώμη/πρόταση ;D

 

Ευχαριστώ

 

www.myspace.com/elemenbeats

 

 

YΣ: ξέχασα να επισιμάνω οτι πρόκειτε για χιπχοπ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει βρε παιδιά, δεν ζήτησα και τον ουρανό με τ'άστρα  :-[

 

Λίγο χρόνο για μια γρήγορη (και εύχομαι ευχάριστη ;D) ακωή...

 

Ισως το χιπχοπ να μην σας λέει και πολλά, αλλά εδώ μιλάω γιά Ηχο και Μουσική κι όχι για το συγκεκριμένο στυλ.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σας!

 

ΥΣ: Θα ήθελα πολύ ν'αλλάξω τον τίτλο του θέματος, γιατί είμαι σίγουρος οτι ενοχλεί μερικούς, αλλά ειμαι Newbie

και δεν ξέρω πως;;;;;;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εισαι σε ΤΕΛΕΙΩΣ σε λάθος μέρος για χιποπ νομίζω οτι δεν χρειαζεσαι κ επιβεβαίωση με sifu versus κ Γαλλία.

 

Μια χαρά σε βρίσκω στο στύλ που μετράει κιόλας σε ολο τον κόσμο.Εχεις ωραια γαλλικά μπίτια που εμενα παντα μαρεσαν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τα καλά σας λόγια.

 

Επίσεις θα ήθελα γνώμη οχι για την χιπχοπ όψη των κοματιών αλλά για την μουσική πλευρά τους.

 

Ευχαριστώ και πάλι. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνθεση δεν υπάρχει απλα παραγωγή λουπα κ μπιτ.Εκει εισαι οκ μια χαρα κ σπέρνει για το στύλ.

 

Συνθεση θελει να πιάσεις το οργανάκι κ να λιώσεις για να γράψεις κανα lfo αλλα dr.dre πράγμα που δεν άκουσα προσωπικά.

 

Οταν γράψεις κατι με νότες κ αρμονία δική σου τοτε θα μπορούμε να πούμε για την πλευρά της μουσικής οπως την ξέρουμε παραδοσιακά με νότες κ οργανα.Το σαμπλάκι δε θεωρείται μουσική ιδέα αλλα παραγωγικό πάντρεμα έτοιμων ήχων ας πούμε.Ψάχνεις,κοβεις,ράβεις όπως κάνει ο κυνηγός ταλέντων για να βρεί την επόμενη μπάντα του.

 

Πάντα το θεωρούσα κάτι άλλο εκτος μουσικής το σαμπλάκι κ φρόντιζα πάντα να μην το αφήνω σκέτο αλλα να γράφω μπασογραμμή ή μελωδίες απο οργανα.Ετσι το συμμάζευα αλλα δική μου μουσική ιδέα απ την αρχή δεν το ονόμαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε οπως είπες είμαι σε λάθος μερος για χιπχοπ...

 

οπότε θα προτιμούσα απο εσας μια γνώμη απο μουσικής πλευρας, μιας και δεν ασχολείτε και πολυ κοσμος εδω με χιπχοπ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνθεση δεν υπάρχει απλα παραγωγή λουπα κ μπιτ.Εκει εισαι οκ μια χαρα κ σπέρνει για το στύλ.

 

Συνθεση θελει να πιάσεις το οργανάκι κ να λιώσεις για να γράψεις κανα lfo αλλα dr.dre πράγμα που δεν άκουσα προσωπικά.

 

Οταν γράψεις κατι με νότες κ αρμονία δική σου τοτε θα μπορούμε να πούμε για την πλευρά της μουσικής οπως την ξέρουμε παραδοσιακά με νότες κ οργανα.Το σαμπλάκι δε θεωρείται μουσική ιδέα αλλα παραγωγικό πάντρεμα έτοιμων ήχων ας πούμε.Ψάχνεις,κοβεις,ράβεις όπως κάνει ο κυνηγός ταλέντων για να βρεί την επόμενη μπάντα του.

 

Πάντα το θεωρούσα κάτι άλλο εκτος μουσικής το σαμπλάκι κ φρόντιζα πάντα να μην το αφήνω σκέτο αλλα να γράφω μπασογραμμή ή μελωδίες απο οργανα.Ετσι το συμμάζευα αλλα δική μου μουσική ιδέα απ την αρχή δεν το ονόμαζα.

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σου, ΑΛΛΑ!!!!!!!!

 

τα μονα σαμπλς που εχω ειναι στο τριτο κοματι...

 

Οποτε σας ξαναρωταω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενώσει πολύ ομορφα,δυνατά κ σωστά όλα τα μέρη απο τα samples.Εχεις κάνει αρκετά ωραιες λούπες κ σε γενικές γραμμές αυτο που άκουσα ήταν παρα πολύ καλό κ ηχητικά.Ισως να του λείπει το επαγγελματικό τσίτωμα (mastering) που επιβάλλεται κιόλας στην χιπχοπ πλέον.

 

Εγω απο σχολιασμό μέχρι εκεί μπορώ να πάω.Δεν ακούω κάτι άλλο για να σχολιάσω.Αν μου δείξεις κάτι θα χαρώ να σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου