Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια στις διαστάσεις της ταστιέρας


ex-PitDealer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Προσπαθώ να βρω καινουρια ηλεκτρική κιθάρα μέσω Internet. Αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα:

Η νέα μου κιθαρα θα με βολευψει?(παχος ταστων , κενο μεταξι των χορδών,ποσο κοντα ειναι η χορδες στην ταστιέρα , μπρατσό και τα λοιπά)

Η Carvin φταχνει κιθάρα όπως ακριβώς την θελω;

Θέλω να διευκρινίσω οτι θεωρώ την ελληνικη αγορα πολυ ακριβη στο θεμα μουσικου εξοπλισμου και οτι μενω επαρχια.

Για αυτο αλλωστε ανοιγω το θέμα αυτο.

Καμοια γνώμη/λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βοηθάει λεω οτι εχω κιθαρα eks techonology cyclone{πολυ παλια κιθαρα 11 χρόνια την ειχε αυτος που μου την εδοσε} (μονος - μονος - διπλός , τριανταφυλλό ταστιερα, 4 εκατοστα το υψος της ταστιέρας στο 1ο ταστο 5,5 στο 24ο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βοηθάει λεω οτι εχω κιθαρα eks techonology cyclone{πολυ παλια κιθαρα 11 χρόνια την ειχε αυτος που μου την εδοσε} (μονος - μονος - διπλός , τριανταφυλλό ταστιερα, 4 εκατοστα το υψος της ταστιέρας στο 1ο ταστο 5,5 στο 24ο)

 

Αυτη φιλε δεν ειναι κιθαρα. Ειναι το τοξο του Robin Hood ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βοηθάει λεω οτι εχω κιθαρα eks techonology cyclone{πολυ παλια κιθαρα 11 χρόνια την ειχε αυτος που μου την εδοσε} (μονος - μονος - διπλός , τριανταφυλλό ταστιερα, 4 εκατοστα το υψος της ταστιέρας στο 1ο ταστο 5,5 στο 24ο)

 

Μαλλον μπερδεύτηκες με τις μονάδες, εννοείς χιλιοστά! ;)

Επισης το ξυλο της ταστιέρας σου ονομάζεται παλίσανδρος, εις την βαρβαρικήν ονομαζεται rosewood λογο της ευωδιαστης μυρωδιας που αναβλύζει κατα την κοπήν 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης το ξυλο της ταστιέρας σου ονομάζεται παλίσανδρος, εις την βαρβαρικήν ονομαζεται rosewood λογο της ευωδιαστης μυρωδιας που αναβλύζει κατα την κοπήν 8)

 

 

Ε ρε τι μαθαινουμε 6 το πρωι μπραβο μπραβο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η carvin εχει αρκετες επιλογες αλλα δεν μπορεις να πεις οτι κανεις την κιθαρα ακριβως οπως εχεις φανταστει εσυ! Κοβει τα ξυλα στο cnc σε στανταρ templates και οι επιλογες για ξυλα, radius ,  μαγνητες κτλ κτλ ειναι δεδομενοι .Αμα θες κατι μοναδικο πηγαινε warmoth ή shamray

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η αγορα μεσω νετ μπορει να εχει τα θετικα της (τα περισσοτερα οικονομικης φυσης) αλλα και τα μειονεκτηματα της με βασικοτερο αυτο το οποιο εσυ ο ιδιος ανεφερες:οτι  εκ των πραγματων δεν δοκιμαζεις την κιθαρα. Επιπλεον η Carvin φτιαχνει ενα σωρο κιθαρες με διαφορετικα specs οποτε το να ρωτας εαν η Carvin θα σε βολεψει ειναι η γενικοτερη ερωτηση που μπορεις να κανεις.

 

Κανε μια βολτα απο τα εγχωρια μαγαζια να δοκιμασεις κιθαρες που αφενος μπορει να σε βολεψουν αφετερου καποιες εξ αυτων μπορει και να τις βρεις και με λιγο παζαρι, σε καλυτερες τιμες απο αυτες του εξωτερικου.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου