Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για metal μεχρι 400 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τσέκαρε τον VOX AD50VT-XL είναι πολύ καλός για μέταλ(μιλάμε για πολύ βρώμα ;D,αυτόν έχω και ξέρω)μπορείς να τον ακούσει στο παρακάτω βιντ ή στο guitar store(εξάρχεια) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ok, για να απαντησουμε και στον ανθρωπο που ρωταει για Marshall... Λοιπον, οι Marshall ειναι αρκτα ιστορικοι ενισχυτες, αλλα δεν κανουν για ολα. Τουλαχιστον στο Budget που διαθετεις. Και κρίνοντας απο τον Dimebag στο avatar σου, ψαχνεσαι για πιο heavy distortion. Ε, οι Marshall δεν κανουν για αυτη τη δουλεια (Μη με φατε, τη γνωμη μου λεω). Οποτε καλυτερα να τους απορριψεις, και ΕΙΔΙΚΑ τον MG. 350 € για αυτην την σαβουρα??? Κυκλοφορουν ΑΠΕΙΡΩΣ καλυτεροι ενισχυτες, ειτε solidstate ειτε λαμπατοι σε αυτα τα λευτα.

 

Και για να προσδιορισουμε και λιγο καλυτερα το τι ψαχνεις, δωσε μερικα παραδειγματα απο μπαντες που εχουν ηχο που σου αρεσει.

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχεση με τον MARSALL MG που προτεινε??? ???εισαι πολυ σιγουρος γι ' αυτο?  ::)

 

Οχι με το MG παναγια μου αμα ελεγα κατι τετοιο επρεπε να με αποκεφαλισετε.Συγκριτκα με τον randall to ειπα γιατι ημουν αναμεσα στους 2 και πηρα τον randall γιατι απλα καμια σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Marshall βγάζει καταπληκτικους ενισχυτές που έχουν καθορίσει τον σκληρό ήχο σε πολύ σημαντικό βαθμό. Πάνω από τους μισούς δίσκους rock & metal έχουν γραφτεί με Marshall και χρησιμοποιούνται και στα live κατα κόρον. Αυτό όμως αφορά τα πιο ακριβά μοντέλα που είναι πολύ μακριά από το budget που συζητάμε. :)

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Marshall βγάζει καταπληκτικους ενισχυτές που έχουν καθορίσει τον σκληρό ήχο σε πολύ σημαντικό βαθμό. Πάνω από τους μισούς δίσκους rock & metal έχουν γραφτεί με Marshall και χρησιμοποιούνται και στα live κατα κόρον. Αυτό όμως αφορά τα πιο ακριβά μοντέλα που είναι πολύ μακριά από το budget που συζητάμε. :)

 

 

+1358,359745.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τον αναφερα και ο διλος πιο πανω ειπε οτι ειναι ο πιο αισχρος απο ολους τους ενισχυτες που εχει ακουσει.....ΗΜΑΡΤΟΝ! Οσο για τους marsall σιγουρα υπαρχουν κεφαλες που τα σπανε αλλα......μπορουν να παιξουν πολυ καλα μεχρι και death metal  με καταλληλα πεταλια και μονο αν θελεις εναν πιο παλαιοthrashαδικο ηχο,για συχρονο metal δεν ειναι και το καλυτερο.....σκεψου οτι ο Azagthoth των morbid angel παιζει παντα με marshall,αλλα ο ηχος του εχει εκεινη τη συγκεκριμενη χροια των 80's....

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου