Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για metal μεχρι 400 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τον αναφερα και ο διλος πιο πανω ειπε οτι ειναι ο πιο αισχρος απο ολους τους ενισχυτες που εχει ακουσει.....ΗΜΑΡΤΟΝ! Οσο για τους marsall σιγουρα υπαρχουν κεφαλες που τα σπανε αλλα......μπορουν να παιξουν πολυ καλα μεχρι και death metal  με καταλληλα πεταλια και μονο αν θελεις εναν πιο παλαιοthrashαδικο ηχο,για συχρονο metal δεν ειναι και το καλυτερο.....σκεψου οτι ο Azagthoth των morbid angel παιζει παντα με marshall,αλλα ο ηχος του εχει εκεινη τη συγκεκριμενη χροια των 80's....

 

+45*(log45-34/35) ;D

 

Σε καμιά περίπτωση αισχρός!Ναι δίπλα στον DSL και στον Triple Rec είναι αισχρός!Μην περιμένετε απο combo να ακούσετε σε αυτά τα λεφτά καφρίλες λες και είναι καμπίνες.

Όσο για τον Peavey..Εγώ έχω τον Studio Pro που είναι ένα μοντέλο κάτω απο τον Banditt εδώ και 10 χρόνια και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο σε πολλά live.Είναι δε πολύ δεκτικός στα πετάλια γιατι στρογγυλεύει τον ήχο τους σε αντίθεση με τους Marshall που κάνουν το αντίθετο.Τουλάχιστον είναι απο τους ενισχυτές που το drive τους είναι και παχύ και ογκώδες για τα κυβικά του και το κυριότερο πολύ στρωτό χωρίς τζιτζίκια τζατζίκια και άλλα άσχημα πράγματα. ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μηπως μπορειτε να μου πειτε και τιποτα για αυτον εδω τον Bugera 6260; μου φενετε αρκετα καλως αλλα δεν βλεπω να εχει πολλα εφε (flanger κτλ) :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη!ακολουθει ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΓΝΩΜΗ:φιλε,εχω τον mg50dfx εδω και 3 χρονια...για εμενα ειναι κατορθωμα που τον κραταω ακομα κ δεν τον πεταω..και strat του εχω βαλει,κ jaguar,κ καλη humbucking κιθαρα ε και δεν την παλευει....για γκαζι καλος ειναι δε λεω...αλλα για 350 ξερω γω που εχει ο 100αρης καλυτερα να παρεις κατι με χαμηλοτερο Output και να μην θες μετα απο 3 χρονια να τον πεταξεις να παει στα διααλα  >:(.....ισως ημουνα μικρος φοβισμενος,πληγωμενος,μαστουρωμένος και κ**λωμενος οταν τον διαλεξα... :-\ :'( αν παρεις κατι παντως πανω απο 30 watts σιγουρα φροντισε να εχει return απο πισω....δεν ξερεις ποτέ μα ποτέ πότε θα σου χρειαστει......

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα λιγοτερα εφφε εχει ο ενισχυτης τοσο καλυτερα.....τα εφφε των ενισχυτων ειναι ΜΟΝΟ ψηφιακα και σιγουρα οχι καλυτερα απο το να βαλεις πεταλακια αντι για αυτα του ενισχυτη....οποτε τζαμπα παραπανω λεφτα για ενισχυτη με εφφε!αντε να εχει κανενα reverb και τιποτε αλλο.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...pantera,damageplan,death,lamb of god,slayer,morbid angel,decapitated,arch enemy,black label society ......

 

Κατ'αρχην να τονισω πως με αυτα τα λευτα, τον ηχο απο αυτες τις μπαντες δεν τον πετυχαινεις ευκολα, οποτε θα πρεπει να συμβιβαστεις με κατι καπως χειροτερο... ;D

 

ναι η αληθεια ειναι πως εχω ενα pod xt για εφε αλλα θα μ'αρεσε να εχει ενα-δυο και ο ενισχυτης  :)

 

Πεστο βρε αδερφε πως εχεις και POD... Τελοσπαντον, λαμβανοντας υπ'οψη το POD, εχεις 2 επιλογες: Ειτε θα αγορασεις εναν λαμπατο με καλα καθαρα και θα βαλεις το POD στο FX Loop, η θα πειραματιστεις με τα μοντελα ενισχυτων που εχει το POD μεχρι να καταληξεις σε καποιον ενισχυτη του οποιου ο ηχος κ χαρακτηρας θα σε καλυπτει, και μετα να μας ρωτησεις αν υπαρχει καποιος φτηνος ενισχυτης ο οποιος θα βγαλει παρομοιο ηχο με αυτον που διαλεξες. Να τονισω ομως το παρομοιο, γιατι αν πχ σου αρεσει ενας Triple Rectifier η ενας Diezel, με 400-500 € ενισχυτη δεν θα βρεις που να βγαζει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτους τους ΚΟΡΥΦΑΙΟΥΣ ( ;D ;D ) ηχους.

 

Επισης να πω πως προτιμω την δευτερη επιλογη, γιατι ψαχνεσε περισσοτερο, γνωριζεις περισσοτερους ενισχυτες, και παραλληλα εχεις και τον χρονο να μαζεψεις και κανα φραγκο παραπανω για να εχεις περισσοτερες δυνατοτητες...

 

Υ.Γ. Αν εχεις παραπανω αποριες, κανε με add στο msn (αν εχεις) να τα πουμε απο κει...

 

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η αληθεια ειναι πως εχω ενα pod xt για εφε αλλα θα μ'αρεσε να εχει ενα-δυο και ο εμισχυτης  :)

 

Κατα την αποψη μου με το xt εισαι κομπλε.....απλα θες οπωσδηποτε εναν ενισχυτη με return πισω για να καταλαβεις ποσο καλυμμενος εισαι....

ΠΟΙΑΝΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ΕΙΜΑΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε καμια προταση για λαμπατο;

 

Δοκιμασε πρωτα τον Bugera, και μετα ψαχνεις για αλλον...

Αλλα αφου ζητας κ εναλλακτικες,

Laney LC15

Laney VC15

Peavey ValveKing 112

 

Κανενα απο τα παραπανω ομως δεν συγκρινεται με τον Bugera κατα τη γνωμη μου...

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου