Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για metal μεχρι 400 ευρώ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

EDIT: Vrass, με προλαβες καταραμενε για τους VOX :P

 

ΧΑχααχαχαχα ;D

 

Ο VOX AD50VT-XL που πόσταρες το λινκ από το DV είναι σε πραγματικά προκλητική τιμή. Αμα δεν είχα το γαϊδούρι τον JCM900 τον χτύπαγα χαλαρά. Αν και παραείναι κτήνος για σπίτι, είναι σε τιμή ξεφτίλα.... Ορμάτε... :P

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μηπως εχετε και καμια αλλη προταση για λαμπατο ενισχυτη που να κανει για μεταλ; ειδα αυτον εδω και  μ αρεσε http://www.thomann.de/gr/bugera_6260_212.htm εχετε να μου προτινετε κατι αλλο; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw pantos 8a sou protina....LINE 6 pou exei apanwtou distortions(paramorfoseis)....kai exei mia paramorfosh pou legete INSANE xrhsimopoihte gia Metal kurios....mpwreis na checkareis pantos enan ap autous!o nakas fernei sunh8os line 6!

live like angel die like a devil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον MG παρτον μονο αν σου τον χαρισουν... μπορει στην αρχη που δεν εχεις ακουσει αρκετους ενισχυτες να σου φενεται ωραιος, αλλα μολις δεις την γλυκα του λαμπατου distortion θα κλαις τα λευτα που εδωσες. Η γνωμη μου ειναι πως ο Bugera 6260 ειναι ο,τι καλυτερο υπαρχει σε αυτα τα λευτα, και παιζει και χαμηλα. Προτιμησε να τον τσιμπισεις απο DV.

 

Ιδου κ μερικα κλιπακια

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=6fPjfEGZ1es

 

 

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ πως ποτε δεν πρεπει να εμπιστευεσαι 1 video για εναν ενισχυτη. Το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις ην κιθαρα σου και να κατεβεις στο Κεντρο (αν μενεις Αθηνα) και να ακουσεις ο ιδιος τους ενισχυτες που σου προτείνονται.

Ενδεικτικα, τον VOX τον εχω πετυχει στον Καγμακη, Line6 εχει ο Νακας, randall ο Διαμαντοπουλος, Bugera φερνει ο Στολλας στην Πατρα, και αθηνα εχω βρει στον Κουρμπη και στον Καγμακη

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις το 15αρει line6 και νομιζεις οτι μπορεις να σιγκρινεις ενισχυτες?

Πρεπει να ακουσεις παρα πολυ πραμα για να αρχισεις να ξερεις τι γινεται

Ο randall ειναι με λαμπα στην τελικη ενισχυση δλδ στην εξοδο για το ηχειο και θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος γιατι δεν θα χρειαστεις ουτε πεταλακι ουτε τπτ.Ο peavey bandit ειναι τουλαχιστον αισχρος εχει το πιο ψευτικος ηχο που εχω ακουσει σε ενισχυτη ο 15αρεις σου καλυτερα θα ακουγετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο peavey bandit ειναι τουλαχιστον αισχρος εχει το πιο ψευτικος ηχο που εχω ακουσει σε ενισχυτη ο 15αρεις σου καλυτερα θα ακουγετε.

Σε σχεση με τον MARSALL MG που προτεινε??? ???εισαι πολυ σιγουρος γι ' αυτο?  ::)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου