Προς το περιεχόμενο

Θέλω Χειροποιητες κιθαρες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τρομαξα με το 3χιλιαρο!!!! τετοια ειχα ακουσει μεχρι τωρα!!! :-X

Παντως δεν εννοουσα warmoth κατασταση, αλλα εντελως Custom!!!

Πιστευω και εγω οτι δεν εχει νοημα να φτιαξει κανεις μια ακομα Strat ή Les Paul.

 

by the way καλη πρωτοβουλια το Custom shop.gr

Αν επιτρέπεται τι περίπου είναι αυτό που θα ήθελες στη δική σου κιθάρα; Δικό σου σχέδιο;Μπράτσο στα μέτρα σου; Μαγνήτες;Ξύλα;Έναν διαφορετικό ήχο που ίσως να μην τον έχει άλλη κιθάρα;Όλα μαζί;    Γενικα τι;;;    Πως και δεν σε ικανοποιεί κάποια απο τις κιθάρες που ήδη υπάρχουν;

   Είμαι οργανοποιός και με ενδιαφέρει το θέμα.Δυστυχώς το site μου είναι υπο κατασκευή.Μπορώ να σου δείξω κιθάρες μόνο απο κοντά προς το παρόν.Ίσως είναι και το καλύτερο.Άν σε ενδιαφέρει πές μου.  Αντώνης (6978 300968  απογεύματα)

 

  Γενικά πάντως θα ήθελα,πληροφοριακά και ενημερωτικά, να ξέρω για τι ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

by the way καλη πρωτοβουλια το Custom shop.gr

Thanks man. Αλλά το Customshop.gr δεν φτιάχνει κιθάρες, βάφει κιθάρες.

Βέβαια επειδή με τρώει να φτιάξω μία από το μηδέν, ψάχνω για εναλακτικά σχέδια και ξύλα

http://www.customshop.gr/proto1.html

Η όλη ιστορία δεν είναι εύκολη...προκύπτουν συνέχεια κατασκευαστικές λεπτομέρεις προς επίλυση.

 

Τώρα λίγα λόγια για τον ΑΒ...Επειδή ο Αντώνης αποφάσισε να "εκτεθεί", ας το εκθέσω λίγο παραπάνω. Είναι ένας από τους 3 κατασκευαστές που αναφέρω και τον γνώρισα μέσω του Noiz.

Έχω παίξει με τις custom handmade που φτιάχνει, και συνιστώ σε όποιον ενδιαφέρεται για τέτοιου τύπου όργανα να τις δοκιμάσει (κυρίως την 6χορδη neck trou του). Είναι ψείρας και πραγματικά αγαπάει αυτό που κάνει.

Και επειδή είναι σεμνός και χαμηλών τόνων, θα τον "δώσω" λίγο ακόμα. Είναι ένας από τους λίγους (ή ο μοναδικός?) που έχει φτιάξει στην Ελλάδα Carbon (ηλεκτρ)ακουστικές κιθάρες. Εμένα ό ήχος και η αίσθηση μου άρεσε ιδιαίτερα, και καλό είναι οι λάτρεις των "κουρδισμένων" ακουστικών να τις δοκιμάσουν και να πούν τη γνώμη τους τώρα που ολοκληρώνεται το beta testing. Θα βοηθήσουν τον Αντώνη να τις κάνει καλύτερες...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man. Αλλά το Customshop.gr δεν φτιάχνει κιθάρες, βάφει κιθάρες.

Βέβαια επειδή με τρώει να φτιάξω μία από το μηδέν, ψάχνω για εναλακτικά σχέδια και ξύλα

http://www.customshop.gr/proto1.html

Η όλη ιστορία δεν είναι εύκολη...προκύπτουν συνέχεια κατασκευαστικές λεπτομέρεις προς επίλυση.

 

Τώρα λίγα λόγια για τον ΑΒ...Επειδή ο Αντώνης αποφάσισε να "εκτεθεί", ας το εκθέσω λίγο παραπάνω. Είναι ένας από τους 3 κατασκευαστές που αναφέρω και τον γνώρισα μέσω του Noiz.

Έχω παίξει με τις custom handmade που φτιάχνει, και συνιστώ σε όποιον ενδιαφέρεται για τέτοιου τύπου όργανα να τις δοκιμάσει (κυρίως την 6χορδη neck trou του). Είναι ψείρας και πραγματικά αγαπάει αυτό που κάνει.

Και επειδή είναι σεμνός και χαμηλών τόνων, θα τον "δώσω" λίγο ακόμα. Είναι ένας από τους λίγους (ή ο μοναδικός?) που έχει φτιάξει στην Ελλάδα Carbon (ηλεκτρ)ακουστικές κιθάρες. Εμένα ό ήχος και η αίσθηση μου άρεσε ιδιαίτερα, και καλό είναι οι λάτρεις των "κουρδισμένων" ακουστικών να τις δοκιμάσουν και να πούν τη γνώμη τους τώρα που ολοκληρώνεται το beta testing. Θα βοηθήσουν τον Αντώνη να τις κάνει καλύτερες...

 

Ανέστη θα μπορούσα  κι εγώ να εκθειάσω τις κιθάρες που φτιάχνεις,αλλά το site σου τα λέει όλα καλύτερα απο μένα.

Να πω μόνο ότι στην πραγματικότητα είναι ακόμα πιό εντυπωσιακές.Σίγουρα θα υπάρξει συνεργασία στο μέλλον.

Ούτως η άλλως δεν υπάρχει και εναλλακτική.Στον τομέα σου είσαι ο πρώτος (απ'όλες τις απόψεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέστη θα μπορούσα  κι εγώ να εκθειάσω τις κιθάρες που φτιάχνεις,αλλά το site σου τα λέει όλα καλύτερα απο μένα.

Δεν συμφωνώ...τα sites μπορεί να λένε αυτό που θέλουμε να δείξουμε (ή να ακούσουμε) ή να πιστέψει ο θεατής-ακροατής.

Μην ξεχνάς ότι το συνάφι μου ζουζουνίζει και πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες!!!

Εγώ επιμένω ότι για να εκτιμήσει και να έχει πραγματική άποψη κάποιος για τις χειροποίητες κιθάρες σου, πρέπει να έρθει να τις δοκιμάσει...όπως έκανα εγώ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι προκειται για οτι καλυτερο εχουμε στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη δεδομενου του οτι δε μιλαμε μονο για οργανα τυπου strat,tele κτλ... ουτε και για καστομαρισματα οργανων (βαφες,μαγνητες και λοιπες πατεντες) αλλα για 100% χειροποιητα οργανα πολυ απαιτητικοτερης κατασκευης (κιθαρες archtop, baritone guitars, κιθαρες semi hollow,μπασα τυπου fodera κτλ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι προκειται για οτι καλυτερο εχουμε στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη...

το site που έχει βέβαια, δεν τον βοηθάει...ούτε και εμάς. Φαντάζομαι για να το λές, έχεις δοκιμάσει όργανα και από τους υπόλοιπους (Οικονομάκης, Παπαδόπουλος, του άλλου του Θεσσαλονικιού που έφτιαξε τη κιθάρα του ο bluezlick, του Yann ας πούμε...)

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το site που έχει βέβαια, δεν τον βοηθάει...ούτε και εμάς. Φαντάζομαι για να το λές, έχεις δοκιμάσει όργανα και από τους υπόλοιπους (Οικονομάκης, Παπαδόπουλος, του άλλου του Θεσσαλονικιού που έφτιαξε τη κιθάρα του ο bluezlick, του Yann ας πούμε...)

 

παναγιωτης λαμπης

http://www.theartofwood.gr/

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου