Προς το περιεχόμενο

Διάφανο pickguard ή το κιθαροΣουτιέν


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ,

 

Ψάχνω εδώ και καιρό κάτι αντί για pickguard για να βάλω σε μια Les Paul που έχω, καθότι δεν θέλω να κάνω τη μικρή τρυπίτσα στο σώμα που απαιτείται για να μπεί το μαμίσιο pickguard.

 

Είχα δει παλιότερα σε μία φωτογραφία τον Satriani να έχει ένα διάφανο πλαστικό φιλμ στη θέση του πικγκαρντ και ψάχνωντας έπεσα επάνω στο... Σουτιέν κιθάρας:

 

http://stores.ebay.com/Removable-Clear-Guitar-Pickguard

http://luxlogs.com/GuitarBra/

 

Ξέρει κανείς κάποιο άλλο αντίστοιχο προϊόν? Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το συγκεκριμένο ή κάτι ανάλογο? Βασικά φοβάμαι για το finish...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αυτοκόλλητη μεμβράνη είναι. Που ξερω όμως ότι η κόλλα που έχει αυτή η μεμβράνη-σουτιέν-πίκγκαρντ-προφυλακτικό θε θα θολώσει, ας πόυμε, το βερνίκι της κιθάρας? ???

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είναι κάτι παρόμοιο(ή ίδιο) μ' αυτό που χρησιμοποιείται στίς flamenco,οπότε μην ανησυχείς,ούτε το βερνίκι θα σού χαλάσει ούτε τίποτα. :)

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ό,τι βλέπω, δεν πρέπει να έχει κόλλα, απλώς κολλάει λόγω στατικού ηλεκτρισμού. Είχα βάλει ένα παρόμοιο στο μπουζούκι μου, δε πειράζει το βερνίκι. Ηταν όμως πολύ λεπτό και η πέννα άφηνε σημάδια :-(

 

Νίκος

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά, θα ψάξω σε είδη φλαμενκο, καμμια μάρκα άλλη ξέρετε? Στην Ελλάδα έχετε δει να πουλάει κανείς κάτι παρόμοιο πριν κάνω παραγγελιά απέξω? skantzos εσύ απο πού το είχες προμηθευτεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά, θα ψάξω σε είδη φλαμενκο, καμμια μάρκα άλλη ξέρετε? Στην Ελλάδα έχετε δει να πουλάει κανείς κάτι παρόμοιο πριν κάνω παραγγελιά απέξω? skantzos εσύ απο πού το είχες προμηθευτεί?

Το δικό μου έψαχνα όλη την Αθήνα και το είχα βρει μόνο στο μαγαζί ακριβώς πριν το ζοζέφ στη Χαρ. Τρικούπη. Το λένε Kling On (το προϊόν). Καλή τύχη

 

Νίκος

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πλέον το έχει μόνο ο μεταλίδης στο Ηράκλειο αν ενδιαφέρεται και κανείς άλλος. Η βλακεία είναι οτι έχει προειδοποίηση πάνω να χρησιμοποιείται μόνο αν έχει περάσει τουλάχιστον ένα 6μηνο απο την βαφή όταν πρόκειται για βαφή με νίτρο... (εμένα η κιθάρα φτιάχτηκε 1/2009, ακόμα μυρίζει τόσο που δεν μπορείς να παίξεις με κλειστό το παράθυρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου