Προς το περιεχόμενο

Συνδεσμολογια μαγνητων σε κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κυριοι......εχω μια απορια και δεν ξερω αν καποιος γνωριζει και μπορει να βοηθησει..

 

ψαχνω να βρω πως κανουμια μια συνδεσμολογια των παρακατω μαγνητων...

 

IBZ LZ1-N Humbucker

IBZ LZ1-B Humbucker

 

ειναι απο ibanez αλλα τους βαζω σε αλλη κιθαρα...αλλα εχουν ενα σωρο καλωδια και ειναι ενσωματομενα με τον μαγνητη....

δεν ειναι παραδειγμα οπως οι emg με 3 καλωδιακα...ή καποιοι αλλοι με 2....ειναι μαγνητες που βαζεις και μπαταρια ...

 

μηπως ξερει καποιος ή αν γνωριζει που μπορω να ψαξω γιατι εδω στο ιντερνετ δεν βρηκα τιποτα....

 

ευχαριστω εκ των προτερων..

 

J.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κεντρική ιδέα είναι η εξής. Πηγαίνεις συνήθως στα Αμερικάνικα ή Ιαπωνικά sites.

Επιλέγεις support ή download.Υποστήριξη στα ελληνικά μη περιμένεις. Για κακό μας οι περισσότεροι dealers για να κλείνουν γρήγορα τις συμφωνίες πείθουν τους κατασκευαστές ότι θα μεταφράσουν οι ίδιοι τα πάντα (ΨΕΜΑ μεγαλο).

Επιλέγοντας στο σημείο των ανταλλακτικών διαλέγεις χρονιά ή οικογένεια προϊόντος. Εκεί πάντα ψάχνεις την κωδικοποίηση ανά τεμάχιο που αρκετές φορές η κωδικοποίηση του, σε στέλνει στην αντίστοιχη οικογένεια προϊόντος που καλύπτει.Σπάνια να βρεις ανταλλακτικό πολύπλοκο που καλύπτει μεγάλη γκάμα του κατασκευαστή. Αφού λοιπόν βρεις την οικογένεια ξαναψάχνεις πια από την αρχή αλλά με γνώμονα το προϊόν ή τη χρονιά του στα σχεδιαγράμματα.

Θα παρατηρήσεις πως οι αναφορές σε μοντέλα και χρονιές μπορεί να μη ταιριάζουν απόλυτα στη γνώση που λάβαμε οι τελικοί πελάτες λιανικής. Αυτό μπορεί να συμβαίνει γιατί υπάρχουν φορές που το μοντέλο ή η χρονιά παραγωγής αναφέρονται με βάση πότε πήρε πιστοποίηση το προϊόν ή πότε κατατέθηκαν πατέντες που το αφορούν.

Ελπίζω να βοήθησα.

Αν κάπου τα γράφω λάθος ευπρόσδεκτες παρατηρήσεις και διορθώσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου σε ευχαριστω για την αναλυση και ειναι φανταστικη....πραγματικα σε αυχαριστω...

η αληθεια ειναι οτι μπηκα στο σιτε της ιμπανεζ το βρηκα το σχεδιο αυτο βεβαια χωρις ολη αυτην την διαδικασια κατευθυαν εβαλα μοντελο και το βρηκα αλλα δεν με πολυ βοηθησε... και ελεγα μηπως υπαρχει κατι αλλο που να με βοηθουσε η καποιος που να ηξερε κατι παραπανω σε τετοια θεματα...απλα τι εκανα εγω !!!! εβγλα αυτους του μαγνητες που ειχε εβαλα emg και αυτους θελω να τους βαλω καπου αλλου..σε αλλη κιθαρα....και κολλησα με την συνδεσμολογια....

 

να εισαι καλα φιλε μου...σε ευχαριστω και παλι για την εξυπηρετηση

 

J.C.P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου