Προς το περιεχόμενο

Καθαρισμα χορδών μπάσου , σωτήριο έτος 2009.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω την εντύπωση, πως μια ηλεκτρική οδοντόβουρτσα, που περιστρέφεται μόνη της, με ένα καινούργιο σκληρό βουρτσάκι, που και που βουτηγμένο σε καθαριστικό υγρό χορδών και μετά το "μασάζ" ένα σκουπισματάκι με καθαρό πανάκι θα έλυνε το πρόβλημα περισσότερο ικανοποιητικά, λιγότερο καταστρεπτικά και περισσότερο εις βάθος, καθώς οι ίνες της κεφαλής, θα μπαίνουν και ανάμεσα στις σπείρες της χορδής. Επαναλάβετε την διαδικασία για καλύτερα αποτελέσματα, εως ότου το πανάκι να μείνει καθαρό.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση, πως μια ηλεκτρική οδοντόβουρτσα, που περιστρέφεται μόνη της, με ένα καινούργιο σκληρό βουρτσάκι, που και που βουτηγμένο σε καθαριστικό υγρό χορδών και μετά το "μασάζ" ένα σκουπισματάκι με καθαρό πανάκι θα έλυνε το πρόβλημα περισσότερο ικανοποιητικά, λιγότερο καταστρεπτικά και περισσότερο εις βάθος, καθώς οι ίνες της κεφαλής, θα μπαίνουν και ανάμεσα στις σπείρες της χορδής. Επαναλάβετε την διαδικασία για καλύτερα αποτελέσματα, εως ότου το πανάκι να μείνει καθαρό.

 

Πίστεψε με. Δεν υπάρχει τιποτα πιο ξεκουραστο απο το να ψεκαζεις πεντε χορδες και να μην κανεις τιποτα μεχρι να τις παίξεις ανανεωμένες!!! Αυτο με το βουρτσάκι το σκέφτηκα κι εγω αλλα το ακυρωσα λογω ταλαιπωρίας δικής μου αλλα και των χορδών-σε περίπτωση που αυτες ειναι coated φθείρεις την επίστρωση τους. Και προσοχή με τα πανάκια. Δεν ειναι χορδές κιθάρας. Το πανάκι καθαρίζει αλλα και 'σπρωχνει' την μπιχλα βαθύτερα στον πυρήνα της χορδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου