Προς το περιεχόμενο

προβλημα με EZDRUMMER


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια. εγκατεστησα το ezdrummer στο laptop μου που εχει vista και δεν μπορω να βρω το ezdrummer.exe αρχειο για να ανοιχω το προγραμμα, εχετε καποια λυση να μου πειτε για το προβλημα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σορυ εγραψα αγγλικα γιατι ειδα σε κατι απαντησεις αγλλικα κ νομιζα οτι δεν υπαρχει προβλημα να γραψω αγλλικα.θα διορθωθει αμεσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. εγκατεστησα το ezdrummer στο laptop μου που εχει vista και δεν μπορω να βρω το ezdrummer.exe αρχειο για να ανοιχω το προγραμμα

 

Αν το ezdrummer ειναι σαν το addictive drums που έχω εγώ σημαινει ότι δεν ανοίγει μόνο του αλλά θέλει κάποιο άλλο προγραμμα απο πίσω για να το αναγνωρισει σαν plug in.Τετοια προγραμματα ειναι το cubase,reaper κ.α.

Επειδή γράφεις οτι το έχεις εγκαταστήσει ήδη,δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το θες.

Αν δεν έχεις κάποιο (cubase,reaper κ.α.) κατέβασε και μετά δες.Σου προτείνω το reaper ειναι πάρα πολυ μικρό και πολύ πιο εύχρηστο απο το cubase αν και έχει λιγότερες δυνατότητες την κάνει την δουλεία του,τουλάχιστον για μενα!

Ελπίζω να βοήθησα κάπως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον...

δεν υπάρχει αρχειο ezdrummer.exe

το ezdrummer δεν ειναι stand alone προγραμμα...

 

είναι plug-in για DAW όπως cubase sonar kτλ κτλ

 

αν παρόλαυτά εσύ το θες για stand alone θα χρειαστείς ένα άλλο πρόγραμμα που λέγεται ezplayer

 

τώρα θυμόμουν ότι το ezplayer ειναι free...

αλλά κοιτόντας στο site της toontrack βλέπω μόνο μια pro έκδοση...

 

όπως και νά χει ψάχτο λίγο και θα βρείς την λύση για να κάνεις την δουλειά σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω να σου πω για το cubase δυστυχώς!

Πάντως αν αποφασίσεις να βάλεις το reaper v.2.54 είναι η έκδοση που κατέβασα,είναι πολύ πιο εύκολα τα πράγματα και πιο μικρό ειδικά για έναν λάπτοπ είναι ότι πρέπει...

Και εγώ είχα ακριβώς το ίδιο προβλημα με σένα,σε λάπτοπ ,με vista έβαλα το addictive drums και δεν το αναγνώριζε αλλα τελικά το αναγνώρισε,ήθελε μια μικρή ρύθμιση!

Και τέλος αν καταφέρεις και βρεις και τα addictive drums θα ξεχασεις τα ezdrummer....Γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως μπορεις να μου εκσηγησεις πως μπορω να κανω το ezdrummer να παικσει μεσο του cubase γιατι τα εχω εγκαταστησει και τα δυο.τι πρεπει να κανω για να αναγνωρισει το cubase το ezdrummer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια. εγκατεστησα το ezdrummer στο laptop μου που εχει vista και δεν μπορω να βρω το ezdrummer.exe αρχειο για να ανοιχω το προγραμμα, εχετε καποια λυση να μου πειτε για το προβλημα μου?

 

Οι βιβλιοθηκες του ezdrummer γινονται εγκατασταση στην μη νομιμη εκδοση.Πρεπει να εγκαταστησεις και το toontrack solo και το toontrack mixer.Αυτα ειναι τα προγραμματα που ανοιγουν τις βιβλιοθηκες με τα τυμπανα.Μαλλον αυτο εχεις κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου