Προς το περιεχόμενο

Karaoke software?


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες σε όλους.

 

Θέλω να βρω πρόγραμμα καραόκε, κατα προτίμηση freeware και με free τραγούδια (ή έστω πολύ φθηνές λύσεις). Σε ότι έψαξα μέχρι τώρα πρέπει να πληρώσεις είτε το πρόγραμμα είτε τα τραγούδια.

 

Επειδή το θέλω για χαβαλέ στο σπίτι με παρέα δε με ενδιαφέρει να είναι εμφανίσιμο ή φανταχτερό κλπ απλά να είναι λειτουργικό.

 

Και απο περιέργεια και μόνο, ποια είναι τα state of the art software αυτής της κατηγορίας?

 

θενξ

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και απο περιέργεια και μόνο, ποια είναι τα state of the art software αυτής της κατηγορίας?

Περιεργεια, ε?  ;D

Σοβαρα τωρα, γιατι θεωρεις δεδομενο οτι καποιος απο εδω θα ξερει? Σε ενα... ποικιλης υλης forum το θεωρω πιο πιθανο να βρεις απαντησεις  :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργεια, ε?  ;D

 

Got me!!!  ;D ;D

 

Σοβαρα τωρα, γιατι θεωρεις δεδομενο οτι καποιος απο εδω θα ξερει? Σε ενα... ποικιλης υλης forum το θεωρω πιο πιθανο να βρεις απαντησεις  :).

 

Ως συνήθως τους πρώτους που ρωτάς για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ απορία έχεις είναι τους οικείους σου. Είναι δεν είναι ειδικοί. Αν δε μπορέσουν να σε κατευθύνουν αυτοί, τότε στρέφεσαι αλλου. Ένας λόγος παραπάνω οτι είναι μουσικό software και μιας και εδώ συχνάζουν άνθρωποι που ασχολούνται με διάφορους τρόπους με την μουσική (πχ DJs) πιθανόν να έχουν χρησιμοποιήσει κάτι σχετικό.

 

Παρόλαυτα αν έχεις να μου προτείνεις κάποιο φόρουμ που πιστεύεις οτι θα μπορέσουν να με βοηθήσουν περισσότερο...

 

ΕΙΜΑΙ ΟΛΟΣ ΑΥΤΙΑ!!!

 

all%252Bears.jpg

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως σε καποιο υπολογισταδικο forum ειναι πιο πιθανο να βρεις κατι χωρις ομως να μπορω να προσδιορισω το λογο. Ισως σε καποιον που ασχολειται με τη μουσικη να μην φαινεται και τοσο διασκεδαστικο το karaoke, ειδικα οταν γινεται τελειως 'για χαβαλε'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως αλλιώς μπορεί να γίνεται; ;D

 

 

Δεν ξέρω πως το έχεις φανταστεί αλλά στο deezer.com (από εδώ το έμαθα αυτό και είναι φανταστικό), έχει πολύ πράμα σε καλά karaoke tracks.

Όταν λέω "καλά" εννοώ ότι δενείναι αυτή η midίλα

Βάλε απλώς στο search τον τίτλο του τραγουδιού που ψάχνεις και τη λέξη "karaoke"

 

ε, τους στίχους τους βρίσκεις πανεύκολα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι

http://www.vanbasco.com/

 

Μια χαρά είναι, για free πάρα πολύ καλό, με δικό του ψαχτήρι :)

Με διπλό κλικ πάνω στην οθόνη των στίχων η τελευταία απλώνεται σε όλη την οθόνη σου. Super!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Το μοναδικό online karaoke site στην Ελλάδα με ελληνικά και ξένα τραγούδια είναι το www.musicways.gr. Μπορείτε

α) να τραγουδήσετε πάνω από 1200 τραγούδια

β) μεγάλης ακρίβειαςι σύστημα παρουσίασης των στίχων (συλλαβή - συλλαβή)

γ) Σύστημα ηχογράφησης φωνής, επεξεργασίας και εξισορρόπισης φωνής με την μουσική.

δ) Σύστημα μετατονισμών - 5 διαθέσιμοι τόνοι ανά τραγούδι

ε) Σύστημα συχρονισμού της φωνής με την μουσική

στ) Δυνατότητα να τραγουδήσετε σε "ντουέτο" ή "τριφωνία" από απόσταση.

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου