Προς το περιεχόμενο

Τι είναι αυτή η Stratocaster;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να πώ κι εγώ τη μακακία μου, αυτό το μπράτσο μου φαίνεται κι εμένα να είναι

απο καρυδιά.  Θα έλεγα μάλιστα ότι παίζει να είναι και Fender απο gold elite strat του '81 ή '83.

  Βέβαια στη φωτογραφία που έβαλα κάτω,δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι η ταστιέρα είναι

κι αυτή απο καρυδιά όπως φαίνεται στη δικιά σου.Στο κείμενο όμως που παραθέτω,

λέει ότι το μπράτσο του '81 είναι όλο καρυδένιο.

  http://www.stratcollector.com/adverb4.html

Τώρα το σώμα μου φαίνεται ότι είναι iroko(χωρίς να κόβω και το κεφάλι μου).Το οποίο είναι πάρα πολυ καλό ξύλο για πατώματα και σκάλες,αλλά όχι για σώματα.Αυτό μου φαίνεται ότι εξηγεί το μεγάλο βάρος στο όργανο,το οποίο πιστέυω ότι προέρχεται από το σώμα και όχι τόσο απο το μπράτσο.

Για τίποτα βέβαια δεν είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μακαρι η κιθαρα να ειναι fender η εστω το μπρατσο αλλα αφτο δεν με απασχολει και πολυ το μονο που θελω ειναι η κιθαρα να παιξει.Για το τρεμολο τι γνωμη εχετε?μου φανηκαν λιγο περιεργα τα βαγονακια ξερεται τι μαρκα θα μπορουσε να ηταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια και μην λες κουβέντα! :-XΦοβερή ανακάλυψη.Η γέφυρα δεν της πολυτεριάζει από ότι φαίνεται στην φωτό.Μόνο οι ακριανές βίδες φαίνεται να πατάνε.Πάρε ένα βίντατζ wilkinson αφού βεβαιωθείς ότι ταιριάζει στις τρύπες και είσαι ο.κ.Το μανίκι παίζει να είναι μασίφ παλλίσανδρος αν κρίνω από την σφενδαμένια ταπίτσα στο headstock(θυμίζει λίγο rosewood tele).Το σώμα δεν μπορώ να πω.Μίλα και με τον Παναγιώτη Λ.Θα σου πει κάτι παραπάνω για την κατασκευή της.Το σίγουρο είναι ότι και μόνο ο τρόπος που την βρήκες αρκεί για να την κρατήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου