Προς το περιεχόμενο

Ibanez TK999 HT Tubeking HT (γνωμες)


ex-PitDealer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το IBANEZ TK999 HT TUBEKING HT ειναι το μονο αναλογικό πεταλακι distro που εχω βρει και εχει και λάμπα . Το εχει δοκιμασει κανείς ; λεει τπτ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το IBANEZ TK999 HT TUBEKING HT ειναι το μονο αναλογικό πεταλακι distro που εχω βρει και εχει και λάμπα .

 

Το Μπέχρινγκερ το VT999 δεν έχει;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει, έχει! Και είν' ωραίο, ωραίο!

 

Κουστάκ, διάβαζα το θρεντ σου τις προάλλες (με τα κλιπάκια) και μαζί με τη μόντα το σκέφτομαι να το τσακώσω για προ στον κιθαρομικρολαμπάτο μου και ντιστόρσιον στο μπάσο. Ετσι για να παίζουμε βρε παιδί.

 

Σόρρυ που καβάλησα το θρεντ παρεπιπτόντως.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το IBANEZ TK999 HT TUBEKING HT ειναι το μονο αναλογικό πεταλακι distro που εχω βρει και εχει και λάμπα . Το εχει δοκιμασει κανείς ; λεει τπτ ;

Τι εννοείς "το μόνο που έχεις βρει"? Που έψαξες?  :)

 

Υπάρχουν πολλά "με λάμπα". Αυτά που μου έρχονται στο μυαλό αυτή τη στιγμή είναι η σειρά cooltron της VOX, το Tube Driver, κάποια της Rocktron κλπ κλπ

 

Ολα αυτά λένε από πολλά εώς τπτ (sic) ανάλογα του ΤΙ τα ταϊζεις, ΠΩΣ τα ρυθμίζεις και ΠΟΥ τα στέλνεις.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνω και γω καποιο απο τα δυο πεταλια. Το μπεχρινγκερ, μου φανηκε ωραιο απο οτι ειχα ακουσει στο thread του. Αλλα δεν εχω ιδεα πως ειναι το ιμπανεζ, και τι μπορει να κανει :P

 

Με λιγα λογια, αναποφασιστος  ;D

 

Οποιος τα ξερει και τα δυο, τι θα προτεινε για καταστασεις τυπου maiden, Lp, soad, κλπ?

Και ποιο ειναι πιο ευελικτο?

 

ΥΓ:για χαμηλα overdrive δε με νοιαζει ιδιαιτερα, καθως εχω το tubescreamer μου :P

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Ιμπανεζ το ειχα σχεδον ενα χρονο,το αγορασα αμεσως αφου ειδα ενα ντεμο του στο GW.

 

Θετικα

 

1#Εχει Noise Gate κ μαλιστα λειτουργει εξαιρετικα

2#Εχει Active EQ μπορεις να βρεις με λιγη προσπαθεια ενα καλο δικο σου ηχο.

3#Μοιαζει πολυ με Distortion channel κανονικου λαμπατου ενισχ.Εχει DSL χροια,στο περιπου ετσι.. ::)

 

 

 

Αρνητικα

 

1#Εχει απιστευτα πολυ "γκαζι" ακομα κ στο 3 ρυθμισμενο,εχει παρα πολυ distortion με αποτελεσμα να μην ειναι τοσο ευελικτο οσο αλλα πεταλακια του ειδους.

2#Δοκιμασα υστερα απο 6 μηνες χρησης του ενα DS1 Keeley ενος φιλου κ τοτε καταλαβα οτι η λαμπιτσα κ τα περιεργα ναι μεν εχουν το ονομα αλλα οχι κ την χαρη.Ειναι καλο,εχει καλη χροια αλλα βρισκεις πολυ καλυτερα ψηφιακουλια.

3#Ειναι πολυ βαρυ

 

Το πουλησα κ πηρα ενα DS1 keeley ultra modded.

Αυτα! :)

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα υστερα απο 6 μηνες χρησης του ενα DS1 Keeley ενος φιλου κ τοτε καταλαβα οτι η λαμπιτσα κ τα περιεργα ναι μεν εχουν το ονομα αλλα οχι κ την χαρη.Ειναι καλο,εχει καλη χροια αλλα βρισκεις πολυ καλυτερα ψηφιακουλια.

 

Πολύ χρήσιμο ποστ! Απλά μια μικρή σημείωση για να μην υπάρξει παρεξήγηση... το DS1, modded ή μη, είναι φουλ αναλογικό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ χρήσιμο ποστ! Απλά μια μικρή σημείωση για να μην υπάρξει παρεξήγηση... το DS1, modded ή μη, είναι φουλ αναλογικό.

Φυσικα οπως κ τα περισσοτερα Boss,anyway καταλαβατε πιστευω τι εννοω :)

 

Θα πω 2-3 εξαιρετικα πεταλακια που αξιζουν μεχρι τελευταιας δραχμης(!) κ ειναι μια κατηγορια απο μονα τους.Σιγουρα υπαρχουν κ αλλα,μα εγω μιλαω παντα συμφωνα με αυτα που εχω ακουσει.

 

Lovepedal plexi 800 (oooυ μαι γκαντ..)

Analog man Metal zone (Aπιστευτο!!)

MXR Distortion 3 (Best value for money)

 

Θα πω κ 2-3 υπερτιμημεναEνστασεις δεκτες(αλοιμονο)

 

Mosfet fulltone

Radial tone Plexi tube(απαπαπα)

ΜΧR Custom Audio Electronics OD+Booster

Vox Satch(τζι τζι τζι τζι)

 

YΓ Εχω ερωτευτει απο προχθες το Analog Man DOD 250 με ολα τα mods(Μojo,mxr Distort +) Παιδες μιλαμε για αρρωστια κ ειναι σχετικα φθηνο.

Σκεφτομαι να φτιαξω ενα βιντεακι να το παρουσιασω,τοσο πολυ εχω παθει πλακα!

 

5 long years

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου