Προς το περιεχόμενο

Bouzouki metal


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

1. Βάλε και κανα τιτλο να καταλάβουμε περι τινος προκειται...

2. Ενδιαφέρουσα προσέγγιση.

3. Η μπάντα λέει! Σαν σύνολο όμως, τραγούδι - παρουσία - στίχοι - ντύσιμο, είναι "άστα να πάνε"!

Είναι καλή ιδέα όμως.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Βάλε και κανα τιτλο να καταλάβουμε περι τινος προκειται...

 

Sorry Yameth...έχεις δίκιο.

 

Επέτρεψέ μου όμως να γράψω τον αρχικό τίτλο του post που άνοιξα μιας και ήταν τα μοναδικά λόγια που μου βγήκαν μόλις άκουσα και είδα αυτό το video

 

ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΟΗΘΑ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι οι Tri State Corner, 3 Έλληνες, 1 Γερμανός και 1 Πολωνός που ζουν στη Γερμανία. Στο site τους έχει ενα εισαγωγικό βίντεο με μερικά από τα κομμάτια τους, αξίζει να το δείτε  ;)

 

www.tristatecorner.com

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίοι οι τύποι, ωραία το έφτιαξαν το μείγμα rock/metal με μπουζούκι! Μου αρέσει που το μπουζούκι έχει παρουσία και συγκεκριμένο ρόλο στη μουσική τους και που το αποτέλεσμα δεν "ξενίζει" καθόλου, ούτε καν στο πρώτο άκουσμα!

 

Έχω βέβαια τις ενστάσεις μου σχετικά με τον δίγλωσσο στίχο και γενικώς μου φαίνονται λίγο χάλια οι στίχοι τους αλλά γενικώς μου άρεσαν πολύ. Μπράβο τους! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίοι οι τύποι, ωραία το έφτιαξαν το μείγμα rock/metal με μπουζούκι! Μου αρέσει που το μπουζούκι έχει παρουσία και συγκεκριμένο ρόλο στη μουσική τους και που το αποτέλεσμα δεν "ξενίζει" καθόλου, ούτε καν στο πρώτο άκουσμα!

 

Έχω βέβαια τις ενστάσεις μου σχετικά με τον δίγλωσσο στίχο και γενικώς μου φαίνονται λίγο χάλια οι στίχοι τους αλλά γενικώς μου άρεσαν πολύ. Μπράβο τους! :)

 

+1000

 

Οι στοίχοι και η μελωδία της φωνής ειδικά στο ρεφρέν μου προκάλεσαν μια αηδία. Αλλα σαν instrumental θα συνουσίαζε! (=μαμούσε)

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πιστεύω ότι έδεσε τόσο πολύ το μεταλ με το μπουζούκι. Και δεν είναι ότι παίζει μέρη κιθάρας. Μπουζουκοειδή πράγματα παίζει.

 

Μπράβο στα παιδιά που το σκέφτηκαν και το έκαναν τόσο επιτυχώς πράξη.

 

 

Ο τραγουδιστής είναι όντως λίγο εκτός κλίματος και πρέπει να αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικώς μου φαίνονται λίγο χάλια οι στίχοι τους

" έλα να δεις το πάθος μου / να καταλάβεις το ... είναι μου.."

 

γιατί ρε φίλε χάλια οι στίχοι? εδώ μιλάμε για φοβερής ευκρίνειας εσωτερική διόραση... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου