Προς το περιεχόμενο

Βάσεις για πιατίνια


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι μου

 

Για την κ.Καταλίνα που έρχεται οσονούπω έχω πάρει περα απο hats ενα crash και ενα ride.Σκοπευω να παρω ακομα ενα crash 17 ή 18' έως 120 ε (ακουω προτασεις...) και ενα σετακι meinl απο thomann με 2 china και ενα splash.Δηλ συνολο 6 πιάτα.Απο βασεις πηρα ηδη straight και 2 γερανους που θα κρατανε 2 crash και ride.Ti προτεινετε για τα άλλα δηλ για 2 κινεζες 18 και 12 και ενα σπλασακι 10' ? Ειχα δει καπου μια βαση για ride με το china απο πανω (μια βαση δηλ με 2 arms sonor αν θυμαμαι καλα) αλλα δε θυμαμαι που.Προτιμω να μην παρω ολοκληρες βασεις αλλα κατι απλο (αρκει να μην πεσουν τα πιατα οταν θα τα χτυπαω... ;D)

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το 12' και το 10' πάρε απο ένα τέτοιο http://www.thomann.de/gr/pearl_ch70.htm

που θα κουμπώσει πάνω σε μία απο τις κανονικές βάσεις και για το 18 σου προτείνω ένα φτηνό γερανό όπως αυτό

http://www.thomann.de/gr/millenium_cbs718_beckenstaender.htm επειδή λογικά θα πρέπει να ναι καπως πιο μακριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ανετα  κρατάει εως 16άρι. Μείνε μακριά από millenium καλύτερα μία φτηνή επώνυμη βάση.

http://www.thomann.de/gr/tama_hc33bw_galgen_beckenstaender.htm

http://www.thomann.de/gr/yamaha_cs655_galgenbeckenstaender.htm

http://www.thomann.de/gr/gibraltar_5609_galgenbeckenstaender.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μείνε μακριά από millenium καλύτερα μία φτηνή επώνυμη βάση.

 

Για να το λέει κάτι ξέρει... ;)

Δεν έχω ψωνίσει ποτέ απο Thomann ούτε Millenium. Απλά λεω πως και με την πιο φτηνή βάση [κάποιας ποιότητας] θα κάνεις δουλειά. Πάντως διαφορές σε τιμή με τα ελληνικά μαγαζιά δεν έχει οπότε μπορείς να πας και να διαπιστώσεις τί σου κάνει καλύτερα [Ασε που γλιτώνεις τα μεταφορικά].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα εχθές μια βάση millenium και δεν πίστευα τα μάτια μου.

Πολύ στιβαρή και σταθερή κατασκευή. Δεν έχει σχέση με το υπόλοιπο σετ.

Οταν αγόρασα το σετ (millenium και αυτό) οι βάσεις του είναι όντως ελαφριάς κατασκευής.

Και όταν έβαλα την παραγγελία περίμενα κάτι ψευτικο να πω την αλήθεια.

Κρατάει ένα 16άρι προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H βάση που δίνει σε αυτά τα λεφτά η Milenium είναι αυτή που δίνουν τα ελληνικά μαγαζιά ως adam στα 40+ ευρώ.

 

Μια χαρά βάση είναι  ;) εγώ έχω βάλει 1 16ρι crash, μια επέκταση της pearl πάνω στην οποία έχω ένα 10ρι splash και είναι στιβαρή-στιβαρή δεν κουνάει καθόλου  :).

 

Αντιφεντερ, οι βάσεις που σου έχει το σετ είναι stagg, αυτή όχι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μιας και ο λογος για Ελληνικα ντραμομαγαζα εχω ενα παραπονο.Βλεπω για παραδειγμα στο drumstore που το θεωρω και κορυφαιο και εχω ψωνισει αρκετες φορες οτι απο πιατα δεν εχει ουτε sabian ουτε meinl ουτε zidzian.Επισης βασεις για πιατα πολυ πιο περιορισμενες επιλογες.Πας μετα σε αλλο καταστημα σου λενε α εδω μονο tama εχουμε, πας σε αλλο ζητας gibraltar σου λενε καλα θα παραγγειλω απο τον ταδε και βλεπουμε

 

Ανοιγεις μετα τον thomann και εχει τα ''κερατά '' του δεν ξερεις τι να πρωτοδιαλεξεις.Και φυσικα πας για αγορες πανω απο 299 με μηδεν μεταφορικα.Πως να μην προτιμησω το γερμανο μετα ? >:(

Συγγνωμη αλλα μπορει και να μην ξερω αλλα μπορειτε να μου προτεινετε 2-3 μαγαζια με μεγαλη ποικιλια να παω και να ψωνισω να το φχαριστηθω ?

 

Για παραδειγμα πιατα sabian και zidzian απο που ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zildjian και Sabian ο επίσημος αντιπρόσωπος ειναι ο Νάκας κ την έκθεση την έχει στην Ιπποκράτους. Εκεί έχει τα περισσότερα μοντέλα για δοκιμή.

Θέλει ψάξιμο, τρέξιμο ξανά και ξανά.. Μουσικά όργανα είναι και δεν τα αγοράζεις απ τον κατάλογο...

Για μένα το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν να βρώ τον ήχο που θέλω. Για το πως θα το αγοράσω υπάρχουν άπειρες επιλογές [εξωτερικό, ebay, μεταχειρισμένα, προσφορές εκπτώσεις, παζάρια κτλ.]

Οσο για το drumstore και τα λοιπά μαγαζιά φταίνε οι εισαγωγείς που φέρνουν ότι να ναι όπου να ναι ανάλογα με τους καιρούς τους. Για κάποιο περίεργο λόγο δεν υπάρχει ένα μαγαζί που να φέρνει όλες τις μάρκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dalla_vale  thanx ετσι εξηγήται.....μεγάλη διαφορά πάντως.

 

Οσο για την ποικιλία είναι γενικά θέμα. Ισως να έχουμε καλομάθει και με τις άπειρες επιλογές στα ιντερνετικά μαγαζιά.

Ισως είναι ώρα να πλουτίσουν τη γκάμα τους τα μαγαζιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου