Προς το περιεχόμενο

λαμπατος για ολες τις χρησεις!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιταζοντας τις προτασεις ειδα 5 ενδιαφεροντα πραγματα

fender twin reverb 76 (650)

 

CORNFORD HARLEQUIN (600)

 

fender hot rod deville (600)

 

fender super reverb 1978 4χ10 (600)

 

Hughes & Kettner Tube 50 (600)

 

εχει κανεις αποψη για αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ καλός ενισχυτής ο Laney VC30 με ωραίο ηχόχρωμα και όγκο. Βέβαια στο σπίτι δύσκολα πάει πάνω απο το 2. Άκουσε τον κάπου, αξίζει τον κόπο. Αρκεί να ταιριάζει σε αυτό που θέλεις να κάνεις, εμένα προσωπικά μου θυμίζει αρκετά τον Hot Rod Deville. Η τιμή του είναι ΟΚ για αυτό που προσφέρει, αν όμως βρείς τον Fender Hot Rod σε καλύτερη τιμή θα σου πρότεινα αυτόν.

 

Πάντως έτσι ενημερωτικά να πω πως απο προσωπική εμπειρία μπορεί το dv247 να φαίνεται πως έχει τρελές τιμές αλλά τουλάχιστον η δική μου εμπειρία ήταν απογοητευτική. Να βεβαιωθείς τουλάχιστον πως έχει στο στοκ αυτό που παραγγέλνεις για να φύγει την επόμενη μέρα αλλιώς τρέχα γύρευε. Μπορεί να έτυχε βέβαια στραβή σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός ενισχυτής ο Laney VC30 με ωραίο ηχόχρωμα και όγκο. Βέβαια στο σπίτι δύσκολα πάει πάνω απο το 2. Άκουσε τον κάπου, αξίζει τον κόπο. Αρκεί να ταιριάζει σε αυτό που θέλεις να κάνεις, εμένα προσωπικά μου θυμίζει αρκετά τον Hot Rod Deville. Η τιμή του είναι ΟΚ για αυτό που προσφέρει, αν όμως βρείς τον Fender Hot Rod σε καλύτερη τιμή θα σου πρότεινα αυτόν.

...

 

o vc-30 δεν μου αρεσει τοσο πολυ (απο χαρακτηρηστικα) σε σχεση με τον Lc-50 γιατι τα 2 του καναλια εχουν το ιδιο EQ ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα,εχω τον kustom defender και επειδη τον ανεφερες φιλε avalon να σου πω πως προκειται για φοβερο ενισχυτη,τον ακουσαν 5-6 φιλοι μου και θα τον αγορασουν αμμεσα οι 2,εχει τελεια ζεστα καθαρα και αν τον τσιτωσεις βγαζει μια πολυ ωραια παραμορφωση,βεβαια αν παιζεις μεταλ ο ενισχυτης δεν σου κανει αν παιζεις πιο πολυ με καθαρα και low-mid gain ο ενισχυτης ειναι ιδανικος ειδικα για τα χρηματα που κανει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα παιζω ποιο πολυ με πολα γκαζια οποτε για να λες λοου μιντ δεν μου φαινεται πολυ καλη ιδεα...

 

επομένως έδωσες μόνος σου την απάντηση γιατί από αυτούς που παρέθεσες τουλάχιστον,ο μόνος ικανός για αυτή τη δουλειά είναι ο Tube 50,ο οποίος σημειωτέον έχει και ένα "poweramp" control το οποίο λειτουργεί μέσες-άκρες σαν attenuator για πιο χαμηλές εντάσεις.

Bέβαια καλό είναι να πας και να τον δοκιμάσεις αν μπορείς.

 

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη ενας ενισχιτης με καλο καθαρο δεν θα εκανε το ΜΤ-2 να ακουγεται καλυτερα;

στην χειροτερη περνω μαζι με το ΑΜΡ ενα ποιο ποιοτικο και ελαφρυ dist.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και εδώ οι περισσότεροι δεν συμπαθούν το ΜΤ-2 προσωπικά μου αρέσει για την δουλειά που είναι φτιαγμενο(αν και λένε οτι το αντίστοιχο hardwire είναι καλύτερο).Εννοείται όπως και για όλα τα πετάλια όσο καλύτερο καθαρό(αν και είναι αρκετά υποκειμενικό αυτό...) τόσο καλύετρα ακούγονται.

 

Αφού έχει αναφερθει ο classic 30 που έχω ο ίδιος τα πετάλια τα κάνει να ακούγονται τέλεια όπως τα θέλω(ειδικά το satchurator) και εννοείται και το ΜΤ-2 αρκεί να το ρυθμίσεις σωστά.Και αυτό σαφώς οφείλεται στο καθαρό του,το οποίο είναι πολύ ωραίο για τζαζ παρεπιπτόντως.

 

Αυτό που λες για τα 2 κανάλια 1 eq είναι ένα θέμα οπως και στον VC30 αλλά μη μασάς ειδικά αν έχεις κανα δυο πεταλάκια.Ετσι και αλλίως για πιο σκληρές παραμορφώσεις οι περισσότεροι ενισχυτές μου ακούγονται κάπως και έχω παίξει με υποτιθέμενους κορυφαίους.αλλά για πιο overdrive καταστάσεις είναι άψογοι και ειλικρινά δεν ένοιωσα ποτέ να λείπει το 2ο eq.

 

Μια και που αναφέρθηκε ο Defender προσωπικά σε όσα βίντεο τον άκουσα δεν τρελάθηκα.Μου ακούστηκε κάπως άγευστος.Τωρα πως θα είναι με 6L6 και από κοντά δεν ξέρω...

 

Πάντως αν και φαν των Emg(έχω τους 89 81tw στα 18v) αυτοί οι HZ δεν ξέρω αλλά δεν τους πήγα ποτέ.Περίμενε τους X και στείλε τους αν θες την γνώμη μου.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.b-52stealthseries.com/AT112.html

http://guitars.musiciansfriend.com/product/B52-60Watt-1x12-Tube-Combo?sku=480046

 

πολύ καλός ενισχυτής. φουλ λάμπα. πάρα πολύ καλοί ήχοι, ισάξιος με ενισχυτές 1000+ Euro. Μείον η ποιότητα κατασκευής, δεν είναι για πολλά χτυπήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου