Προς το περιεχόμενο

λαμπατος για ολες τις χρησεις!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν.....

Χτές έγινε μεγάλο Test ανάμεσα στους 3 καλούς μου ενισχυτές, το test έγινε με Japan Strat με μαγνήτες Bill Lawrence

1) O  Fender Super 6 Reverb ήταν ο καλύτερος όλων όταν το παίξιμο ήταν ρυθμικό (ακόρντα κλπ) φοβερή διάγεια, και καθαρά μέχρι εκεί που ακούει το αυτί (τσίτα τα γκάζια).

2) Ο Mesa Boogie DC3 είχε ΦΟΒΕΡΗ ΑΤΑΚΑ και όγκο, βρωμιά μπόλικη ως πάρα πολύ ρυθμίσεις μικρομετρικές με το Equalizer στον ήχο κλπ. και στα καθαρά του επίσης πολύ καλός.

3) Ο Rivera M-100 τα έκανε όλα πολύ καλά, καθαρά υπέροχα, βρώμικα πολύ καλά (λίγο χειρότερα του Boogie που φορούσε και ολοκαίνουριες λυχνίες και την phase splitter - Driver αλλαγμένη -από 12ΑΧ7 σε 12ΑΤ7 RCA NOS).

 

O FS6R, 100W / κοντά στα 50 κιλά, Ο DC3, 30W κοντά στα 30 κιλά, και ο Μ-100, 100W στα 50 κιλά επίσης.

 

AYTO EINAI ΒΑΡΥ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ !!!!

πάντως ένας φίλος - συμμαθητής μου έταξε ανταλλαγή μιας κιθάρας με έναν άλλο ενισχυτή που δεν σας λέω ακόμη μάρκα - μοντέλο μην το γρουσουζέψω......

 

Α να μην ξεχάσω.... ενδιαφέρει έναν πολύ δικό μου άνθρωπο BassMan κεφαλή λαμπάτη (σαν του SILOT  άραγε αυτός την πούλησε???) αν έχει κανείς σας υπόψιν του κάτι ας μου πεί.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το παραπάνω posting δεν έχει καμία απολύτως αξία χωρίς την ύπαρξη clips.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω posting δεν έχει καμία απολύτως αξία χωρίς την ύπαρξη clips.  ;D

 

Θα γίνει κι αυτό.... απλά είμαι σε φάση τρέεεεεεχουμε.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου