Προς το περιεχόμενο

νέο τραγούδι- αλλά ούτε τιτλο δεν έχουμε ακόμα...


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλά μπράβο φίλε sergei!!!

Το κομμάτι στέκεται πάααααααααρα πολύ καλά και σε τεχνικό επίπεδο!!

 

Μ'άρεσε η αλλαγούλα, θα ήθελα να ακούσω και άλλα στακάτα όργανα (ίσως και άλλα κρουστά, να νιώσω καλύτερα τα κοψίματα). Ωραίο και το eBow/kaospad-style-part!

 

Εδώ θα συμφωνήσω κιεγώ!

Επίσης, ίσως λίγο καλύτερη καταληπτότητα στα φωνητικά! Δεν πολυέπιασα στίχους..

 

Αυτά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία post νοοτροπία στις κιθάρες, το πρόβλημα όμως το εντοπίζεις έμμεσα και εσύ: χρειάζεται το μπάσσο να είναι πιο στιβαρό και ζωντανό για να στηρίξει το κομμάτι. Ωραία η φωνή, όμορφες μελωδίες (που θα μου άρεσαν περισσότερο στα ελληνικά...  :)).

 

Μου άρεσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη φωνή έχω κάποιες αμφιβολίες, ότι θέλει να πατήσει λίγο πιο σταθερά, με λίγο διαφορετική μελωδία. Να μην ακολουθεί τόσο πολύ τη μπασσογραμμή στα κουπλέ για παράδειγμα.

μμμ βασικά είχα την εντύπωση ότι δεν το κάνει αυτό... δηλαδή δεν ακολουθει πιστά την μπασογραμμή... αλλά οκ.. εσένα σου φάνηκε ετσι...

 

 

Μ'άρεσε η αλλαγούλα, θα ήθελα να ακούσω και άλλα στακάτα όργανα (ίσως και άλλα κρουστά, να νιώσω καλύτερα τα κοψίματα).

 

μμμ νπορέι να έχεις και δίκιο... γιατί κι εγώ ειχα σκόπό να δείξω αυτό το feeling που περιγράφεις... ισως παρασύρθηκα με τα εφφέ στις κιθάρες...

 

Ωραίο και το eBow/kaospad-style-part!

ωραία η περιγραφή σου... αλλά ήταν λίγο πιο απλό...

μόνο του το zvez fuzz factory και μάλιστα χωρίς κιθάρα... :)

 

Στο τελευταίο ρεφραίν, θα περίμενα να γίνει μια μουσική αλλαγή, να κρατηθεί για παράδειγμα ο στακάτος ρυθμός της γέφυρας.

 

δύσκολο αυτό... άλλωστε η γέφυρα έχει διαφορετικό τεμπο και διαφορετικο time signature απο το υπόλοιπο κομμάτι...

 

ωραία post νοοτροπία στις κιθάρες

 

χαίρομαι που κατάλαβες την νοοτροπία μου :)

 

το πρόβλημα όμως το εντοπίζεις έμμεσα και εσύ: χρειάζεται το μπάσσο να είναι πιο στιβαρό και ζωντανό για να στηρίξει το κομμάτι.

 

+1000 :P

 

Ωραία η φωνή, όμορφες μελωδίες (που θα μου άρεσαν περισσότερο στα ελληνικά...  :)).

 

 

μεγάλη κουβέντα ανοίγεις πάλι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μέρες μετά απο την ακρόαση, έπιασα τον εαυτό μου να τραγουδάει το ρεφραίν.  ;D

 

χαχα... καταλαβαίνιες ότι είναι το καλυτερο σχόλιο που θα μπορούσαμε να ακούσουμε... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου