Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με wah wah


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι Θεσσαλονικη ειμαι. Ευχαριστω φιλε μου, δεν θελω να βαλω κανεναν σε τετοιο κολπο φιλε μου.....αλλοι περνουν ΠΟΛΛΑ λεφτα για να κανουν τετοια πραγματα,και καλα κανουν βεβαια η δουλεια τους ειναι.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το κακό με αυτές τις καινούριες πλακέτες που βάζει o Dunlop είναι πως τα traces είναι σαν τσιγαρόχαρτα.Λίγο παραπάνω αν αφήσεις το κολλητήρι η αν ζορίσεις το καλάι για να βγεί μπορεί να ξηλωθούν από τη θέση τους.Aφου πειράξατε την 1,5k,κάτι πάει στραβά στην γειτονιά  του πρώτου τρανζίστορ το οποίο μπορεί να εξηγήσει τέτοια συμπεριφορά,σύμφωνα και με τα γραφόμενα του R.G. Keen.

 

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κανενας οδηγος για να αρχισω την κατασκευη ενος καινουργιου απο την αρχη? ή ειναι τοσο δυσκολο? δεν εχω και μεγαλη εμπειρια αλλα γενικα μου αρεσει να ασχολουμε με διαφορα τετοια........

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aφου πειράξατε την 1,5k,κάτι πάει στραβά στην γειτονιά  του πρώτου τρανζίστορ το οποίο μπορεί να εξηγήσει τέτοια συμπεριφορά,σύμφωνα και με τα γραφόμενα του R.G. Keen.

 

 

Τι εννοεις?

 

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις μετρησα τα μεγεθη των αντιστασεων με τη μεθοδο των χρωματων και ειναι σωστα. η μια 33Κ και η αλλη 1.5Κ. Για τον πυκνωτη δεν ξερω αλλα δεν ειναι ασπρος οπως οι υπολοιποι,ειναι γαλαζιος, γραφει πανω του τα εξης:

100m K

63V  DC

και κατι ακομα που θελει.....μεγενθυτικο φακο. Υπαρχει περιπτωση αν τελικα ειναι λαθος αυτος ο πυκνωτης, να ξεκιναει το προβλημα απο δω?

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, δε νομιζω.

 

Κατι παραζεσταθηκε, κατι βραχυκυκλωνει, κατι τετοιο μου μυριζει...

 

δωσ'το στον roybatty να το δει ή αν θελεις το βλεπω κι εγω.

 

Για να κανεις δικο σου απο την αρχη δεν ειναι δυσκολο, ιδιως αν παρεις ετοιμη πλακετα απο π.χ. General guitar gadgets

 

Υλικα θα παρεις απο banzai και Μουτσιουλη, θα διαβασεις λιγο τα κειμενα του R.G. Keen και θα το κανεις μια χαρα.

 

Αν θελεις καλο "μετρημενο" Fasel inductor και Switchcraft βυσματα θα δεις απο εδω

 

Ο Aron ειναι πολυ καλο ατομο, οι τιμες ειναι χαμηλες και το shipping μηδαμινο (τουλαχιστον ετσι ηταν καποτε), ιδιως αν σκεφτεις οτι τα στελνει απο τη ...Χαβαη!

 

θα κανουν περιπου 2 βδομαδες, αλλα και τι εγινε?...

 

Το κυκλωμα του Vox style Inductor Wah ειναι τοσο "ευπλαστο" που οσο το πειραζεις, τοσο βλεπεις διαφορες...

 

 

 

...καλωσηρθες στον κοσμο του DIY!  ;D

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου