Προς το περιεχόμενο

Jackson usa series....και Charvel guitars...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να ακουσω τη γνωμη σας για τις κιθαρες αυτες (jacson usa).Εχει κανεις ; Τι τιμες ''παιζουνε'' στην ελλαδα ; Ποιοτικα ...τι λενε ;

 

http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?partno=SL1_Soloist

 

Aληθεια οι charvel ειναι της ιδιας οικογενειας απο οσο ξερω...Για αυτες εχετε κατι να πειτε ; Ειναι καλυτερες ή χειρότερες ; Aμερικανικη προεπευση η κατι αλλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΡΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ

 

ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (CHARVEL-JACKSON)ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗ FENDER ΜΑΛΛΟΝ, ΕΞΟΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΕΛΛ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ .

 

ΟΙ JACKSON ΗΤΑΝ 'ΦETIX' ΤΩΝ SPEED-THRASH ΜΕΤΑL ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ 80-90 , AYTO ΞΕΡΩ , ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΚΕΙ

 

CHARVEL ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΗ ΦΗΜΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ

ΕΧΟΥΝ ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΦΑΡΔΙΑ ΜΠΡΑΤΣΑ , ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ

ΤΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ . ΚΑΙ ΠΙΟ ROCK -ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ .

 

ΑΥΤΑ , ALP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω για τις jacson ειναι καταπληκτικες gain κιθαρες με χαρακτηριστικο οξυ ηχο που ειναι για οσους θελουν κιθαρα για αγρια γκαζια με floyd και τα ρεστα !!!!!! απο charvel δεν εχω ιδεα !!?!!?!!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Charvel έχω να δώ τουλάχιστον 10 χρόνια. Καλές κιθάρες ήταν ... για την εποχή τους. Αν η μνήμη μου δεν με απατά, ήταν η φτηνή έκδοση της Jackson, κατι σαν Gibson-Epiphone, Fender-Squire κλπ

Οσο για τις Jackson, κάποτε ήταν μόδα ... που μάλλον πέρασε. Προς την heavy κατεύθυνση θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Jackson Performer (Japan). Για heavy/rock παίξιμο είναι μια χαρά. Για τις USA που αναφέρεις υποθέτω πως είναι ακριβότερες (και καλύτερες μάλλον) οπότε αν θες high gain/metal ήχο πρέπει να σου κάνουν. Για τιμές κοίτα καλύτερα εξωτερικό (Ευρώπη&δηλαδή). Στην Αθήνα τις φέρνει ο Τσιτιρίδης (Ακαδημίας), για άλλες πόλεις δε γνωρίζω.

&

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου