Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες CORT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γω είμαι πολύ ευχαριστημένος απ' την cort ntl μου! Αν και από ήχο δεν μπορώ να κρίνω ιδαίτερα καθώς δεν έχω εμπερια από ακουστικές, αλλά η ποιότητα κατασκευής είναι απίστευτη για τα χρήματα που κόστισε (βρήκα και καλή ευκαιρία βέβαια).

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

dave murray δεν ειναι ειρωνια.εχω παιξει κ εγω με καλη cort.απλα οσοι απαντουν βλεπω οτι εχουν κ μια.ειναι σαν την παροιμια που λεει αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει.  :P

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dave murray δεν ειναι ειρωνια.εχω παιξει κ εγω με καλη cort.απλα οσοι απαντουν βλεπω οτι εχουν κ μια.ειναι σαν την παροιμια που λεει αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακωσει.  :P

 

Tο περιεργο θα ηταν να απαντουσαν οτι ειναι καλες χωρις να εχουν και μια.

 

 

 

Παντως for the record, εγω ειχα ταυτοχρονα και μια stat cort και μια american strat. Η american απο πλευρας φινιρισματος, εφαρμογης pocket ηταν για τα σκουπιδια (κυριολεκτω) σε σχεση με την cort. Απο πλευρας ηχου η american ηταν βεβαια καλυτερη (οχι εντονα, ειδικα για εμενα που ειμαι bedroom player, τοσο σε εντασεις οσο και κλασεις ενισχυτων). Οχι παντως 9 φορες καλυτερη (οσο και η διαφορα τιμης τους). Εχω την υποψια οτι με μια αλλαγη μαγνητων ο μεσος παικτης εδω μεσα δυσκολα θα καταλαβαινε ποια απο τις δυο παιζει καθε φορα.

 

Στην περιπτωση της αμερικαν, παρολο που ειχα μια, δεν μπορω με τιποτα να την παινεψω (για να μην πεσει και με πλακωσει). Για τα λεφτα της την περιμενα πολυ καλυτερη. Αντιθετα, οι cort  στα λεφτα τους, ουσιαστικα τους κλεβεις!

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτην (την πηρα για το καλοκαιρι στο νησι...:) )

 

http://www.thomann.de/gr/cort_ntl20f.htm

 

ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ακουστικη κιθαρα για τα λεφτα της και ηχητικα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο την Lakewood μου που εχει τεσσερις φορες τα λεφτα της.

 

Στις ακουστικες δεν παιζονται οι ανθρωποι για value for money....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω έχω ξαναπει για τις cort ,στα 150-650 ευρά βασιλιάς...Υπάρχουν και άλλες καλές ,αλλά κακή cort δεν έχω πετύχει μεχρι τώρα.

Εχω δοκιμάσει καμια εικοσαρια μοντελα,απο 180 μέχρι και 900 ευρω (ηλεκτρικές)

Ολες πετουσαν

 

Εχω και εγω μια (ω τι πρωτοτυπο)

Την x2 ,καθαρά hard rock -metal κιθάρα (όταν την αγόρασα τέτοια άκουγα τρομάρα μου)

Πολυ καλή κατασκευαστικα,και αυτο που μετραέι για μένα είναι τα για τα λεφτά και το είδος της ,αξιοπρεπή καθαρά...Ανετα χρησιμοποιήται για καμια nu jazz-fusion τρελίτσα .

 

Τώρα μάλιστα περιμένω gfs mean 90 να δούμε τι θα κάνει.

 

Οταν βγήκα να βρώ άλλη κιθάρα στα 700 ευρά δοκίμασα πολλες...Parker κορεατικες,yamaha,μεξικάνες fender ,ibanez και άλλες πολλες.

 

Οι μόνες που άξιζαν τα 500 ευρώ παραπάνω απο την cort των 200 ήταν η framus που πήρα τελικά,μια duesenberg st special ,η Ns made rockinger tele ΄του φίλου Ικαρου και...οι cort σε αυτα τα λεφτά( katana,g series,HBS...)

 

 

Aρα ..cort με χίλια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αυτην (την πηρα για το καλοκαιρι στο νησι...:) )

 

http://www.thomann.de/gr/cort_ntl20f.htm

 

ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ακουστικη κιθαρα για τα λεφτα της και ηχητικα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο την Lakewood μου που εχει τεσσερις φορες τα λεφτα της.

 

Στις ακουστικες δεν παιζονται οι ανθρωποι για value for money....

 

Και γω σε άκουσα και πήρα μια ίδια!  ;) 8)

Και 100 ευρώ φτηνότερα!  ;D ;D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εγώ έχω την Cort M600. Την είχα πάρει πιν τρία χρόνια γυρω στα 500 Ευρω και είμαι πραγματικά πολύ ευχαριστημένος. Ήταν μακράν η καλύτερη από όσες δοκίμασα στα χρήματα αυτά... 8) 8) 8) 8) 8)

Θεέ μου, δως μου υπομονή...ΤΩΡΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο περιεργο θα ηταν να απαντουσαν οτι ειναι καλες χωρις να εχουν και μια.

Kαλες ειναι,αλλα ...δεν εχω καμμια...! ;D ;D

 

Εχω "περασει" διαφορες στη δουλεια ομως (κ ακουστ. κ ηλεκ.),και ειδικα για τις φθηνες εχω τα καλυτερα σχολια...

 

Ομως δεν μπορουμε να λεμε οτι η ταδε μαρκα ειναι καλη γενικα και αοριστα,

γιατι ολες εχουν ενα ποσοστο αποτυχιας,και τα περισσοτερα φτηνα μοντελα τους,στα ταστα... :(

 

Η Cort εχει μεγαλο ποσοστο...επιτυχιας! :)

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω για 5 χρονο με μπασσακι cort action V bass και με εχει βγαλει πολυ καθαρο γενικα...και με live...

Και καποιες ακουστικες που εχω πεξει ειναι οντως πολυ καλες για τα λευτα τους....

 

 

LONG LIVE CORT!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου