Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες CORT


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω ειχα μια cort x-6 και πραγματικα ειναι πολυ πολυ καλυτερη απο κατι κιθαρες των 700-800 ευρω που εχω δοκιμασει, και ειδικα αν σκεφτεις οτι κανει σχεδον μιση τιμη... :)

ετσι οταν ειχα πεσει πανω σε μια αγγελια που εδινε μια cort stratocaster μονο 90ευρω!!!! παρ' ολο που δεν την ειχα ακουσει καν, δεν διστασα να την παρω με τη μια (εγω ειμαι απο θεσσαλονικη και το παιδι απο αθηνα) Και δεν επεσα εξω στην επιλογη μου!την πηγα μεχρι και σε τεχνικο.μολις ακουσε 90 ευρω στραβομουτσουνιασε λιγο.την αλλη μερα ομως που πηγα να την παρω δεν μπορουσε να πιστεψει τι οργανο φτιαξανε για μια τοσο φτηνη (στα λεφτα και οχι στη ποιοτητα) κιθαρα. μεχρι και σπρε'υ' γραφιτη ειχε στα ηλεκτρικα της. Ειναι cort stat-2 αλλα απο τα πρωτα μοντελα που σταματησαν να βγαινουν  εδω και πολυ καιρο. στη συνεχεια βγαλανε την ιδια σειρα αλλαγμενη (διαφορετικο σχημα, pickguard κλπ) Στην αγορα εχει γυρω στα 150ευρω νομιζω, αλλα αν δεν σου το πουν δεν το καταλαβαινεις. Δυστυχως οι ελληνικη αγορα ειναι λιγο προκατηλημενη...Αλλωστε και που δεν ειναι? :)απο ρουχα, αυτοκινητα μεχρι και σε ποια καφετερια θα πανε για καφε. Παντως επειδη λιγοι ειναι διατεθημενοι να δωσουν τρελα λεφτα για αγορα κιθαρας, θα προτιμησουν κατι αξιολογο για τα λεφτα του, και σιγουρα η cort ειναι μια απο αυτες τις εταιριες που δεν πουλανε μονο ονομα. Ομως οι cort δεν εχει μονο φτηνα οργανα, εχει και καποια οργανα πιο ακριβα μεχρι 900-1000ευρω τα οποια ειναι σιγουρα ισαξια με αλλης εταιριας. ;)

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι στις μερες μας δεν βγαινουν αχρηστα οργανα,και αυτο που λεω παντα εν συγκριση με 10 χρονια πριν!δυσκολα σημερα θα βρεις οργανα τα οποια δεν ειναι προσεγμενα ιδιαιτερα στα φθηνα.οσο για τις κορτ θεωρω οτι ειναι προσεγμενα οργανακια που αξιζει το κοπο να ριξεις μια ματια και γιατι οχι να αγορασεις!!ειδικα για καποιον που αρχιζει τωρα.η λογικη του οτι πληρωνεις παιρνεις ισχυει γενικα αλλα θεωρω οτι δεν πρεπει οι επιλογες μας να περιοριζονται πισω απο ενα ονομα μεγαλης εταιρειας που καποιος κολημενος....θα πει τυφλα...αυτη θελω....και δεν θα μπει στο κοπο ουτε να την ακουσει (κιθαρα)γιατι απλος εχει ΤΥΦΛΗ εμπιστοσυνη στην συγκεκριμενη εταιρεια.συνηθως απο κατι τετοιους στιριζονται αυτες οι εταιρειες και δημιουργουν σχεδον μονοπωλεια.θεωρω οτι πρεπει να ειμαστε λιγο open mind και να μη κατευθυνομαστε σαν τα προβατα στη σφαγη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, αυτο το [glow=red,2,300]+[/glow](νουμερο) ποτε δε το καταλαβα... ριξτε μια εξηγα αν ειναι ευκολο......

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα φίλε μου τρόπος του "γράφην" ότι κάποιος συμφωνεί όχι μόνο 100 / 100% με κάποιον προλαλήσαντα αλλα +10000000 (υπερθετικός βαθμός συμφωνίας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, αυτο το [glow=red,2,300]+[/glow](νουμερο) ποτε δε το καταλαβα... ριξτε μια εξηγα αν ειναι ευκολο......

 

α) συμφωνεις με τα λεγομενα

β) αυξανεις το ποσοστο συμμετοχης σου

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου