Προς το περιεχόμενο

"sparkling" overdrive ??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΩΧ, απαντησαν πολλοι τελικα!!  :P  οποτε μισο να διευκρινισω οτι θελετε..

 

1)παιζω με prs mccarty (οποτε εκτος του οτι gibsonιζει λογω του παζυτερου σωματος, εχει και solid indian rosewood μανικι οποτε την κανει ακομα πιο "μουντη"...βεβαια ερχομαι κυριως απο μονους, οι gibsonαδες θα λατρευουν αυτο τον ηχο  ;) )

2) mesa boogie express 5:50 απο ενισχυτη και εκανα και το απαραιτητο tweaking για την νεα κιθαρα... ανεβηκαν τα πριμα, κατεβηκαν τα μπασα, το contour πηγε προσ τα δεξια  ;)    .γενικα με τον καθαρο ηχο δν εχω προβλημα, απλως και με λιγο drive μουνταινει επικινδυνα, χανει ευκρινεια,κτλπ κτλπ... βεβαια δν την "ξερω " ακομα την κιθαρα, δν εχω προλαβει να παιξω και με το υψος των μαγνητων κτλπ  :)

3)για το "sparkling" που ρωτατε , νομιζα οτι ειναι ψιλοσαφης ορος..ΕΓΩ παντως το βλεπω π.χ. σε αυτο το video π.χ. στο 1:20

(οπως και σε αυτα που παρεθεσε τοσο ο elavd οσο και o bloody)

4) money is not an issue, οχι οτι περισσευουν αλλα πλεον ΔΝ ΚΑΝΕΙ να θαβεται τετοια κιθαρα απο τον υπολοιπο εξοπλισμο...θαβεται που θαβεται απο το αμπαλο παιξιμο μου  ;D

5)πεταλια με waiting list αυτοματως απορριπτονται! τωρα εχουμε την κα**α!!  :P  επισης,αμα ειναι να κινηθω προς πεταλια του στυλ "mad professor sweet honey" υπαρχει παντα και το ziggy στη μιση τιμη και σε διπλασια ποιοτητα!  ;)

6)δν θελω απαραιτητα transparent πεταλι! αρκει να δινει αυτο το "spark" στα ψιλα, οποτε το Silver Kiss τελικα παιζει???

 

ΑΥΤΑ! ΟΠΟΙΟΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΒΑΡΕΘΕΙ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΚΑΑΑΡΙΙΙΙΙΙ!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου