Προς το περιεχόμενο

Ο Steve Morse για την κατασκευή ηλ. κιθάρας και τον ήχο της


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βιντεάκι εδώ:

 

 

Δείτε και τα υπόλοιπα.  ;)

 

Τάσο, όχι, ξεκίνησε να παίζει από έφηβος, μάλιστα τα φοιτητικά του χρόνια ήδη είχε φτιάξει τους Dixie Dregs.  ;)

 

Τους φοβερους και τρομερους με Rod Morgenstein στα τυμπανα κ.ο.κ

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

και στον ελευθερο του χρονο πεταει αεροπλανα...  ;D καποια εποχη δουλευε και σαν επαγγελματιας πιλοτος... αυτος οδηγουσε το αεροπλανο των dregs για πολλα χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει με τη κιθαρα του ενα φεγγαρι που δουλευα στο ΖΟΖΕΦ  :-\ που ειναι και αντιπροσωπος..

Βολικη στο πιασιμο,απιστευτα ευελικτη αλλα ρε φιλε πολυ διακοπτακι και κακο..

Για να καταλαβαινες με τι συνδιασμο μαγνητων παιζεις επρεπε να εχεις το manual διπλα.... ;D ;D

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στον ελευθερο του χρονο πεταει αεροπλανα...  ;D καποια εποχη δουλευε και σαν επαγγελματιας πιλοτος... αυτος οδηγουσε το αεροπλανο των dregs για πολλα χρονια...

 

Επίσης έχει παντρευτεί... μερικές φορές και έχει νομίζω 5 παιδιά. Κι'αυτά στον ελεύθερο χρόνο του.  ;D ;D ;D

 

Υπάρχει βιντέκι στο Γιουτούμπι οπου εξομολογείται ότι ήθελε να τα παρατήσει τελείως και να ασχοληθεί με τα αεροπλάνα, για να μπορεί να θρέφει την (εκτεταμένη) οικογένειά του, μιας και είχε απηυδήσει με τη μουσική βιομηχανία...

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτος παίχτης/συνθέτης…μου έκανε εντύπωση όταν περιέγραφε για ποιο λόγω κρατάει έτσι «περίεργα» την πένα, θυσιάζοντας την παραπάνω ταχύτητα που είχε με το «κλασσικό» πιάσιμο της, θέλοντας να έχει το καλύτερο δυνατό control στο όργανο…

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μέσα σ’όλα έχει και 100 κουμπάκια στην κιθάρα να διαχειριστεί όταν παίζει. Καλά και ο τρόπος που διαχειρίζεται το σήμα της κιθάρας έως ότου βγει στα ηχεία είναι νομίζω για μεταπτυχιακό.

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμάμαι καλά έχει 4 μαγνήτες η Music Man του Morse σωστά? και κάπως περίεργα σπλιταρίσματα... Πάντως είναι τεράστιος παίχτης και ειδικά το σόλο του στο La Villa Strangiato (tribute to Rush) είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου