Προς το περιεχόμενο

νεο jam


gregg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γρηγόρη πολύ καλός γενικά, όπως μας έχεις μαθημένους τελευταία  8)

Με ποιά/ές κυρίες έγραψες; Να φανταστώ Guitar Rig ή Ampitube για τον ήχο; Η μίξη μου άρεσε, τα επίπεδα που έχεις δώσει, ειδικά στις δι/τρισολίες. Σε κάποια σημεία είχα την εντύπωση ότι μεταβαλλόταν ελαφρά το panning εν μέσω του σόλο χωρίς να δίνει την εντύπωση του επίτηδες, καλά ακούω ή φταίει το ότι έχω να φαω από χθες το απόγευμα;  ;D

 

 

Αν σε ενδιαφέρουν τετοια σχόλια: στο 1:02 μια νότα ακούγεται κάπως κουλή και δεν ταιριάζει ΙΜΟ στο progression που είναι ωραίο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρηγόρη πολύ καλός γενικά, όπως μας έχεις μαθημένους τελευταία  8)

 

Thanks mate :)

 

Με ποιά/ές κυρίες έγραψες; Να φανταστώ Guitar Rig ή Ampitube για τον ήχο; Η μίξη μου άρεσε, τα επίπεδα που έχεις δώσει, ειδικά στις δι/τρισολίες. Σε κάποια σημεία είχα την εντύπωση ότι μεταβαλλόταν ελαφρά το panning εν μέσω του σόλο χωρίς να δίνει την εντύπωση του επίτηδες, καλά ακούω ή φταίει το ότι έχω να φαω από χθες το απόγευμα;  ;D

 

Εγραψα με μια deluxe am strat ψιλοπειραγμενη καρφι στην καρτα και απο κει (σωστα μαντεψες) amplitube 2 και cubase.

Για το panning, καπου χρησιμοποιησα λιγο stereo flanger που δινει και το εφφε του panning οποτε μαλλον αυτο πρεπει να ακουσες.

 

Αν σε ενδιαφέρουν τετοια σχόλια: στο 1:02 μια νότα ακούγεται κάπως κουλή και δεν ταιριάζει ΙΜΟ στο progression που είναι ωραίο.

 

Βασικα εχει μια κουλη νοτα αλλα εγω την εντοπιζω καπου στο 0.16  :-\

 

edit: οντως την ειχα ξεχασει αυτη στο 1:02 τωρα που το ξανακουω (οποτε εχουμε 2 κουλες νοτες, ετσι για να κανουν παρεα ;D)

 

Thanks για το σχολιασμο ;)

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε παιχταρα μου. Πολυ ωραιος!!! Και το σημαντικοτερο ειναι οτι αρεσει και σαν χωσιμο και σαν συνθεση! Αψογος.

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 'χεις δεν το συζητάμε!! Μου αρέσει που παίζεις ολοκάθαρα στα γρήγορα σημεία. Πάντως όχι στα επίπεδα του hard Noiz Jam όπου είχες παίξει εκπληκτικά..

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε gregg πολυ καλο.Μου αρεσε γιατι ειχε ροη, ο ηχος ωραιος και εσυ καθαρος στο παιξιμο σου και βασικο οτι δεν μου κουρασε καθολου το αυτι.

Παντα τετοια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο ρε παιχταρα μου. Πολυ ωραιος!!! Και το σημαντικοτερο ειναι οτι αρεσει και σαν χωσιμο και σαν συνθεση! Αψογος.

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου, να σαι καλα. ;)

 

To 'χεις δεν το συζητάμε!! Μου αρέσει που παίζεις ολοκάθαρα στα γρήγορα σημεία. Πάντως όχι στα επίπεδα του hard Noiz Jam όπου είχες παίξει εκπληκτικά..

 

Σ'ευχαρισω και σενα φιλε govanmaniac. :)

 

Φιλε gregg πολυ καλο.Μου αρεσε γιατι ειχε ροη, ο ηχος ωραιος και εσυ καθαρος στο παιξιμο σου και βασικο οτι δεν μου κουρασε καθολου το αυτι.

Παντα τετοια!

 

Thanks φιλε DIMIS75 :)

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό jam. Πολύ καλή τεχνική και καλές ιδέες. Μου άρεσε ο ήχος σου καθώς αναδυκνύει το κομμάτι.

Καλή συνέχεια!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου