Προς το περιεχόμενο

καλώδιο usb


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μήπως ξέρετε τι κάνει αυτό?

http://www.thomann.de/gr/the_tbone_usb_1g.htm

 

ναι οκ, φαντάζομαι οτι συνδέει την κιτηαρα ι ενα όργανο με το pc...

για να γίνει αυτό όμως χρειάζεται κάποιο software? αν ναι ποιο? αν οχι, τότε πως αναγνωρίζει το pc ή η κάρτα το σήμα..

και τέλος μήπως με αυτό γλυτώνουμε μέρος του θορύβου?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παρόμοιας φιλοσοφίας με το stealth plug της ik multimedia. Βάζεις την κιθάρα και παίζεις. Από επίδοση το συγκεκριμένο δεν ξέρω τι κάνει, αλλά αυτό της ik μου είχε αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις. Μάλιστα ίσως να είναι και ιδανικό για κάποιον που απλά θέλει να συνδέσει την κιθάρα στον υπολογιστή και να παίζει με όλα αυτές τις προσομοιώσεις.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για αυτό με το θόρυβο, από τη μία πλευρά μπορεί να πει κανείς "τι θόρυβο να έχει, 1 καλωδιάκι και μετά το σήμα γίνεται ψηφιακό" αλλά από την άλλη εμπιστεύεσαι έναν ADC των 14 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστή η σκέψη...

της ik multimedia πως ήταν απο θότυβο boukaw7?  βέβαια αυτό στα 80 euro που κάνει σου δίνει και software

 

Απλά όπως καταλαβαίνετε προσπαθώ να βρω τρόπο να γλυτώσω την αγορά μια κάρτας με 100-150 euro.... και ταυτόχρονα να γλυτώσω απο τον θόρυβο που τείνει να γίνει το κύριο στοιχείο των ηχογραφήσεών μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω καλώδιο έχει μόνο A/D μετατροπέα οπότε δε μπορεί να θεωρηθεί κάρτα ήχου. Άμα είχε και ένα D/A και καμιά έξοδο, κάτι γινόταν.

Με λίγα λόγια για το output θα βασιστεί στην κάρτα που ήδη έχεις, το οποίο μάλλον είναι αυτό που θες.

 

Αν πάλι όχι, αυτό θα κάνει τη δουλειά σου:

http://www.thomann.de/gr/behringer_ucg102.htm

Περιέχει και προσομοιώσεις ενισχυτών από τη native istruments (μη φανταστείς το guitar rig φυσικά :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά το input με ενδιαφέρει... αλλά το θέμα μου είναι ο θόρυβος... αλλα απότι βλέπω μάλλον δεν υπάρχει κάποιος να μου απαντήσει με σιγουριά... ο΄πότε αμα κάνω καμιά άλλη αγορά απο θωμά θα πάρω κι αυτό να το δοκιμάσω και να σας πω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου