Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλη Les Paul?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικές μέρες έδωσα μια πολύ αξιόλογη les paul 58 Customshop.

Ο τυχερός που την πήρε την έκρυψε κάτω από το κρεβάτι  ;D ;D

Την δοκίμασε αρκετή ώρα ο (γερόλυκος) του Rock zoo.

Μια από τις καλύτερες καινούργιες les paul πού άκουσα.

Την ηχογράφησα, αλλά δεν εκατσε καλά το μικρόφωνο και αδικήθηκε  η κιθάρα.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πριν μερικές μέρες έδωσα μια πολύ αξιόλογη les paul 58 Customshop.

...

Την ηχογράφησα, αλλά δεν εκατσε καλά το μικρόφωνο και αδικήθηκε η κιθάρα.

 

knopflerιζει λιγο (a-la Brothers in Arms)

 

ωραια  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικές μέρες έδωσα μια πολύ αξιόλογη les paul 58 Customshop...

Ο τυχερός που την πήρε την έκρυψε κάτω από το κρεβάτι  ;D ;D

Μια από τις καλύτερες καινούργιες les paul πού άκουσα.

 

Ε τότε ΓΙΑΤΙ την πούλησες; ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλων το μπορει το πορτοφολι τους, οποτε μετα τα χερια, αυτια και δακτυλα δεν εχουν ουτε αυτα αλλη επιλογη παρα να πειστουν με το ζορι οτι βλεπουν την διαφορα

Και όμως, το να δείς ένα λούστρο (πολυουρεθάνης) των 400 ευρώ και ένα (νίτρο) των 3000 δεν είναι θέμα πορτοφολιού...εκτός εάν δε δες να το δείς.

 

Δεν σου ειπε κανεις οτι αγοραζοντας μια Epi των 400, βγαζει τον ηχο της Gibson των 4.000.

Και ούτε εδώ συμφωνώ. Με τη σημερινή τεχνολογία μπορείς και παραμπορείς. Γι αυτό άλωστε γίνονται και αυτές οι κουβέντες. Επειδή τα πράγματα είναι τόσο ισοπεδωτικά

 

Αυτο που σου ειπα εγω ειναι οτι το δικο μου το αυτι μου, το χερι μου ως κριτης ταστιερων, λουστραρισματος και φινιρισματος ταστων, τα δακτυλα μου ως παραγωγοι ηχου δεν μπορουν να διακρινουν/εκμεταλλευτουν την διαφορα των 3.600, οποτε η επιλογη ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι μονοδρομος.

Με αυτή τη λογική...επειδή δεν είσαι και ο George Clooney ;D ;D ;D ;.δεν πρέπει να φοράς ένα καλό παντελονάκι..αλλά να ψωνίζεις κινεζοτσέχικα παντελονια απο το πανέρι?...κιθάρα όμως πήρες.

 

Απλα καποιοι το αγοραζουν λιγο πιο ακριβα απο τους αλλους.

Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω σε αυτή τη πρόταση είναι, αυτοί που αγοράζουν λίγο πιο ακριβά είναι θύματα, χαζοί...και οι άλλοι μάγκες?

 

 

 

 

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Evris

Το ότι δεν είσαι ο George Clooney, δεν σε μειώνει καθόλου...είσαι πολύ καλύτερος από τον ξενέρωτο (από κοντά, γιατί στις φωτογραφίες χάνεις λίγο...)

Για να μην παρεξηγηθούμε κιόλας...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αρχικο ποστ δεν αναφερονται ουτε μαρκες ουτε price range. Αυτο εγινε γιατι θα ηταν κριμα και αυτο το θεμα να καταληξει gibson vs ολοι οι αλλοι.

 

Το ερωτημα ειναι απλο, ποια ειναι τα χαρακτηριστικα της απολυτης les paul style κιθαρας για τον καθενα απο σας? περα απο τιμες, logo κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτή τη λογική...επειδή δεν είσαι και ο George Clooney ;D ;D ;D ;.δεν πρέπει να φοράς ένα καλό παντελονάκι..αλλά να ψωνίζεις κινεζοτσέχικα παντελονια απο το πανέρι?...κιθάρα όμως πήρες.

Αυτό που προσπαθώ να καταλάβω σε αυτή τη πρόταση είναι, αυτοί που αγοράζουν λίγο πιο ακριβά είναι θύματα, χαζοί...και οι άλλοι μάγκες?

 

 

Αυτο που εσυ λες ως υπερβολη/αστειο ειναι αυτο που κανω στα σοβαρα. Καθημερινα ψωνιζω πραγματακια, παντελονια, noname κοκακολα, κινεζικα μαγιω,  φτηνοκρεβατα απο το ΙΚΕΑ, μπικ στυλο απο τα περιπτερα, ρολοι ταιβαν με τον Μικι για την μικρη απο τους πλανοδιους πακιστανους, απομιμησεις Γουινι απο πανυγηρι για την ακομα πιο μικρη, παντοφλες απο λαικες, μακω απο LIDL, Καρφουρ, πανερια γιατι για την χρηση τους  φτανουν και αρκουν. Αν ηταν εργαλειο δουλειας (ημουν ο Κλουνει και θεωρουσα πως επαιζε μεγαλο ρολο τελος παντων η εμφανιση μου στην δουλεια μου) θα επαιρνα κατι αλλο, λογικα πιο επωνυμο/ακριβο.

 

Καταληγοντας: Δε σε κανει πιο χαζο η θυμα το να παρεις το επωνυμο, το ωραιοτερο, το ακριβοτερο. Ουτε φυσικα σε κανει και Κλουνει. Απλα δειχνει οτι οχι μονο μπορεις να το εχεις αλλα και επιλεγεις να το παρεις.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου