Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλη Les Paul?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ποιος σου ειπε οτι την κιθαρα την παιρνεις για να βγαλεις καλο ηχο? ::)

 

ελα Χριστε & Παναγια!... ::) :P ;D

 

αν ηταν ετσι ΜΙΑ κιθαρα θα ειχαμε ολοι μας και οχι...15... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για να βγάλεις καλό ήχο, όπως συζητιέται εδώ και μια εβδομάδα, πέρνεις Epi, Greco, Aria...οτιδήποτε εκτός από Gibson και δεν έχεις και πρόβλημα να σε πούν κομπλεξικό ή χαζό...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βγάλεις καλό ήχο, όπως συζητιέται εδώ και μια εβδομάδα, πέρνεις Epi, Greco, Aria...οτιδήποτε εκτός από Gibson και δεν έχεις και πρόβλημα να σε πούν κομπλεξικό ή χαζό...

 

Δεν έχω κάτι ενάντια στις Gibson ή σε οποιονδήποτε έχει Gibson, άλλωστε δήλωσα πως η καλύτερη LP που'χω πιάσει ήταν Gibson, απλά πάντα θα πιστεύω ότι είναι υπερτιμημένες κιθάρες. That's all. Αν είχα φράγκα να μου τρέχουν κι εγώ θα'παιρνα Fodera και Sadowsky αλλά δεν σημαίνει ότι είναι και το καλύτερο value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι τέτοια θέματα, είναι απλά για να γεμίζουμε σελίδες. Η καλύτερη κιθάρα, αυτοκίνητο, μηχανή...είναι πάντα αυτή που σηκώνει η τσέπη μας. Όλα τα άλλα είναι για τις αλεπούδες και τα κρεμαστάρια.

Βεβαίως κανείς δεν μπορεί να μας εμποδίσει να ονειρευόμαστε...

 

Δηλώνω οπαδός του ffmakis...

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

marathon ασ'τους αγάπη μου, ου γαρ οιδασι τι ποιουσι.

 

;D

Φίλε μου Jasemeister, φαίνεται ότι μόνο εσύ έχεις ανεπτυγμένο μουσικό αυτί...πέρνω πίσω ότι έχω πεί για τα χάμπουργκερ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βγάλεις καλό ήχο, όπως συζητιέται εδώ και μια εβδομάδα, πέρνεις Epi, Greco, Aria...οτιδήποτε εκτός από Gibson και δεν έχεις και πρόβλημα να σε πούν κομπλεξικό ή χαζό...

 

Οχι ρε, μη διαστρεβλωνουμε τα πραγματα. Δεν σου ειπε κανεις οτι αγοραζοντας μια Epi των 400, βγαζει τον ηχο της Gibson των 4.000. Ουτε οτι η ποιοτητα τους στο φινιρισμα ειναι ιδια. Ουτε τα κιλα τους.

 

Αυτο που σου ειπα εγω ειναι οτι το δικο μου το αυτι μου, το χερι μου ως κριτης ταστιερων, λουστραρισματος και φινιρισματος ταστων, τα δακτυλα μου ως παραγωγοι ηχου δεν μπορουν να διακρινουν/εκμεταλλευτουν την διαφορα των 3.600, οποτε η επιλογη ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι μονοδρομος.

 

Αλλων τα αυτια, χερια, δακτυλα μπορουν και με το παραπανω, οποτε η επιλογη ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ειναι μονοδρομος παλι.

 

Αλλων το μπορει το πορτοφολι τους, οποτε μετα τα χερια, αυτια και δακτυλα δεν εχουν ουτε αυτα αλλη επιλογη παρα να πειστουν με το ζορι οτι βλεπουν την διαφορα. Και ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ η επιλογη τους δικαιωνει ομοιως.

 

Ολοι βρισκουν ετσι το δικιο τουσ ρε marathon. Απλα καποιοι το αγοραζουν λιγο πιο ακριβα απο τους αλλους.

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου