Προς το περιεχόμενο

Snowblind- 4 Wheel Drive.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εμενα κλασικα μου αρεσε (παιδια το παιζω κι εγω καλα, απλα με μια λιιιγο πιο Zakk Wylde προσεγγιση χχχαχ, με παιρνετε?)

Τέτοιος παικταράς που είσαι, προσλαμβάνεσαι.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνήθως πάρα πολύ καλοί. ΔΝ ξέρω αν είναι 80s η αισθητικοί αλλά εμενα μου αρέσιε το feeling  που βγάζει η μπάντα.

Με strato sabbath; Γιατι όχι; Και οι strato έχουν ψυχή!

ΚΑι λίγη γκρίνια για το τέλος: Έχετε βγάλει τπτ δικό σας; Θα ήθελα να τα ακούσω καθώς έχετε ωραίο δεσιμο σαν μπάντα και

θα μπορείτε να υποστηρίξετε παρα πολύ ωραία τα κομμάτια σας.

Keep rocking!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως συνήθως πάρα πολύ καλοί. ΔΝ ξέρω αν είναι 80s η αισθητικοί αλλά εμενα μου αρέσιε το feeling  που βγάζει η μπάντα.

Με strato sabbath; Γιατι όχι; Και οι strato έχουν ψυχή!

ΚΑι λίγη γκρίνια για το τέλος: Έχετε βγάλει τπτ δικό σας; Θα ήθελα να τα ακούσω καθώς έχετε ωραίο δεσιμο σαν μπάντα και

θα μπορείτε να υποστηρίξετε παρα πολύ ωραία τα κομμάτια σας.

Keep rocking!

Παραδέχομαι ότι είναι αστείο το να προσπαθείς να παίξεις Sabbath με Stratocaster. Aλλά το γκρουπ μας ποτέ δεν είχε σαν αυτοσκοπό το να αντιγράψει τον ήχο κάποιας μπάντας. Κάποια άλλη στιγμή θ' άνεβάσω αλλόκοτες διασκευές μας σ' άλλα είδη, rock πάντα. Κάθε φορά που κάνουμε πρόβα δεν ξέρουμε ο ένας τι θα κατεβάσει το μυαλό του άλλου, γι' αυτό και κάθε τι που γράφεται απέχει αρκετά από το original.

Eπίσης δεν είμαστε και πολύ δουλευταράδες γι' αυτό ότι δικό μας έχει γραφτεί είναι ημιτελές.

Υ.Γ. Ο Iommi ξεκίνησε την επαγγελματική του καρριέρα σαν stratocaster παίκτης (δες και το βίντεο της εμφάνισης των Jethro Tull στο Rock' n' roll circus) αλλά επειδή παρουσίασε πρόβλημα στους μαγνήτες τη σούταρε. All the rest is history. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Ο Iommi ξεκίνησε την επαγγελματική του καρριέρα σαν stratocaster παίκτης (δες και το βίντεο της εμφάνισης των Jethro Tull στο Rock' n' roll circus) αλλά επειδή παρουσίασε πρόβλημα στους μαγνήτες τη σούταρε. All the rest is history. 

http://www.youtube.com/watch?v=uzgOI0aPehQ

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο. Πολύ καλοί. Αλλά παίξτε και κανα χιτάκι. Όλο κάτι b-sides παίζετε... Κανά Never say die, κανά Sabbath Bloody Sabbath. Για να μην πάω σε Dio και ζητάω Mob Rules... :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο. Πολύ καλοί. Αλλά παίξτε και κανα χιτάκι. Όλο κάτι b-sides παίζετε... Κανά Never say die, κανά Sabbath Bloody Sabbath. Για να μην πάω σε Dio και ζητάω Mob Rules... :)

 

Εεεεεπ, οχι και B side το snowblind. Απο τα πλεον αγαπημενα κομματια των Sabs για να παιζουν Live

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw εμενα μαρεζε πολυ η εκτελεση των system of a dawn στο Nativity in Black II

 

και μιας και το ανεφερα 2η μπεστ διασκευη του cd, η εκτελεση των soulfly στο Under the Sun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο. Πολύ καλοί. Αλλά παίξτε και κανα χιτάκι. Όλο κάτι b-sides παίζετε... Κανά Never say die, κανά Sabbath Bloody Sabbath. Για να μην πάω σε Dio και ζητάω Mob Rules... :)

Αποφεύγουμε τα χιτάκια γιατί όσο πιό πολύ τα ξέρετε τόσο πιο πολλά θα είναι τα αρνητικά σχόλια. Πάντως ευχαριστώ όλους εσάς που μπένετε στο κόπο να μας ποστάρετε απαντήσεις.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέστωρ καλά κάνεις και παίζεις sabbath με strato να αλλάζεις το κομμάτι. Αυτή είναι η έννοια της διασκευής. Ανέβασε τις διασκευές. Έχω περιέργεια να τις ακούσω!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου