Προς το περιεχόμενο

Ο παλιος καλος πετρουτσης


astraxan19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα πέσει στα ναρκωτικά στα 50 επειδή θα βαριέται και ο ίδιος αυτά που παίζει.

 

Άν γίνει αυτό, φοβάμαι ότι το παίξιμό του θα του φαίνεται ειδυλλιακό οπότε βλέπω να συνεχίζεται το πέτσιασμα... Οπότε θα προτιμούσα να μείνει νηφάλιος μπας και θυμηθεί πως έπαιζε κάποτε...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εμενα παντως με αφηνουν και οι 2 αδιαφορο.....αν και τεχνικα τους παραδεχομαι ιδιως τον gilbert αυτα που παιζουν δεν μου λενε τιποτα.....αληθεια εχει κανεις να προτεινει 1-2 κομματια του gilbert αργα με ωραια σολα και φρασεις γιατι εγω δεν εχω βρει κατι ...... ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως με αφηνουν και οι 2 αδιαφορο.....αν και τεχνικα τους παραδεχομαι ιδιως τον gilbert αυτα που παιζουν δεν μου λενε τιποτα.....αληθεια εχει κανεις να προτεινει 1-2 κομματια του gilbert αργα με ωραια σολα και φρασεις γιατι εγω δεν εχω βρει κατι ...... ::)

 

Εσυ Ιγνα εχεις να προτεινεις κατι του Gilmour που να παιζει arpeggios 16α στο 180? :) :) :)

Μην τρελλαθουμε παιδια, ο καθενας στο ειδος του.

Ωραια σολο και μαματες φρασεις εχεις σε ΟΛΑ του τα σολο.

Α, μην ξεχνατε και το "To Be With You". (το wild world δεν το βαζω καθοτι διασκευη)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα γουστα ειναι αυτα παντως 1000 φορες gilmour παρα αυτοι οι δυο και ας παιζουν 40 νοτες το δευτερολεπτο...επισης και ο ANDY TIMMONS γρηγορα παιζει αλλα αυτα που παιζει μου αρεσουν και εχουν ωραιες φρασεις......δεν τον συγκρινω με τον gilmour ομως ουτε εχω απαιτηση να παιζει ο ενας οπως ο αλλος....επισης και ο satriani παιζει γρηγορα αλλα εχει ενα καρο φρασεις.........τεσπα γουστα ειναι αυτα....

 

 

παραθετω ενα παραδειγμα τι σημαινει για εμενα ωραιο γρηγορο παιξιμο με ωραιες φρασεις...τετοιο δεν εχω ακουσει απο petrucci-gilbert εγω καποιος αλλος μπορει να εχει ακουσει δεν χαλιομαστε κιολας

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια εχει κανεις να προτεινει 1-2 κομματια του gilbert αργα με ωραια σολα και φρασεις γιατι εγω δεν εχω βρει κατι ...... ::)

 

Ι cannot tell a lie.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόνο φράσεις!

 

Μετρημένος κ ουσιώδης εδώ ο Petrucci. Κ εν έτη 2005. Το κομμάτι για μένα έχει τις μελωδίες του, τις δυναμικές του, τα progressive περάσματα, γενικά άριστο.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Glasgow Kiss ειναι αγαπημενο. Εχει και πολλες φρασεις γκαϊντας περασμενες αριστα στη κιθαρα.

 

ΥΓ: Πολυ μπασος τονος ομως ρε παιδια. Καλος για riffing, αλλα για σολο?

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισα ισα, ο πετρουτσι εχει πολυ μεσαιο ηχο

 

Ειναι θεμα γουστου ομως θα μπορουσε να εχει λιγο παραπανω treble/presence, ακουγα προσφατα το suspended animation και ο ηχος του ηταν πολυ συγκρατημενος, μπορει ομως εν τελει να μην με πειραζει στην ουσια που ο ηχος του δεν ειναι αρκετα λαμπρος για το στυλ μου αλλα τα τραγουδια δεν ειχαν καποιο οργανο που να γεμιζει την πριμα περιοχη, εκτος ισως του crash, και κατα τη γνωμη μου αμα θες ο ηχος του κομματιου σου να εχει ογκο, πραγματικα πριμαριστα tracks(πχ keys, κιθαρες κτλ) με μειωμενο volume θα λειτουργησουν σαν αντιβαρο στο μπασο και στη σολο κιθαρα και εν τελη θα τα αναδεικνυουν.

 

 

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου