Προς το περιεχόμενο

Τ ι είναι το Vox amplug metal?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια....λοιπον αυτο το πραγματακι που αναφερω και πιο απανω!μπωρειτε να μου πειτε πια ακριβος ειναι η δουλεια του και σε τι βοηθαει?Ευχαριστω

live like angel die like a devil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μια συσκευούλα σε μέγεθος μεγάλου αναπτήρα που παίρνει 2 ΑΑΑ μπαταρίες. Το βάζεις κατευθείαν πάνω στο jack της κιθάρας και έχει έξοδο μόνο για ακουστικά(μικρο καρφάκι). Απλα είναι ένα μονοκάναλο(μόνο dist.) practice ενισχυτάκι ακουστικών με ρύθμιση έντασης, gain, tone και ένα on/off. Ο ήχος του είναι μέταλ, χωρίς πλάκα, όμως δεν κάνει γι άλλα. Επίσης, δεν τα παει καλά με χαμηλα κουρδίσματα (Β, C, D) γιατι μπουκώνει. Το έχω και το χρησιμοποιώ ώρες κοινής ησυχίας. Μου κάνει για solo και για metallies λόγω του αρκετου gain. Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Ο ήχος του είναι μέταλ, χωρίς πλάκα, όμως δεν κάνει γι άλλα. Επίσης, δεν τα παει καλά με χαμηλα κουρδίσματα (Β, C, D) γιατι μπουκώνει. Το έχω και το χρησιμοποιώ ώρες κοινής ησυχίας. Μου κάνει για solo και για metallies λόγω του αρκετου gain. Αυτά...

 

Δεν είναι μόνο για Metal

vox_amplug.jpg

 

It dont mean a thing, if it ain't got that swing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά για να γίνει σαφές και να μην αγοράσει κανείς ό,τι κάτσει, το μοντέλο vox amplug ΜΕTAL ειναι για metal ή άλλα είδη με πολύ gain.

Τα υπόλοιπα μοντέλα του amplug όπως πχ. το AC30 είναι ΑΛΛΕΣ συσκευές με ΆΛΛΟ ήχο η καθεμιά. Αν θέλει κάποιος μπορεί να τα αγοράσει όλα αλλά το καθένα θα έχει τη χρήση και τον ήχο του. Ακούστε τα στο site της vox.

 

http://www.voxamps.com/us/support/demos/#amplug

 

http://www.voxamps.com/us/amplug/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου