Προς το περιεχόμενο

Boss H Digitech για metal distortion?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,λοιπον θελω να αγορασω ενα distortion πεταλακι....τωρα ειμαι αναμεσα σε Boss metal zone mt-2 και Digitech metal master πιο θα μου προτεινατε?θελω εναν ηχο τετοιο http://www.youtube.com/watch?v=7Q_Tnccye0w (ακουστε το intro μονο ασχετα αν ειναι ακραιο το κομματι)    Ευχαριστω

live like angel die like a devil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυσκολη αποφαση :) Πιστευω το metal master θα σ'εκανε καλα για τον ηχο που θελεις να παιξεις(full καφριλες δλδ) ;D.Αλλα καλα ειναι να πας και να τα δοκιμασεις καπου και τα δυο.Εγω προσωπικα θα πηγαινα σto mt-2.(Kαθαρα προσωπικη αποψη)

 

φιλικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν θα μπωρουσε να μου βγαλει τον ηχο που εστειλα στο βιντεο????εννοω αν εχει την ικανοτητα αυτη!το digitech την εχει ανετα.....αλλα θελω να το παω seri μετα boss :P

live like angel die like a devil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα... υπόλοιπα τι έχεις? Ενισχυτή, άλλα πετάλια κλπ. Γιατί ένα πεταλάκι distortion μόνο του δεν κάνει θαύματα, και ο ήχος που ακούς είναι γραμμένος από άγνωστο, αλλά προφανώς δυνατό εξοπλισμό, και αρκετά επεξεργασμένος. Άσε που αν τον ακούσεις απομονωμένο από τα υπόλοιπα θα'ναι πιθανότατα σαν metal zone σε fender champ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχω το mt-2 και κάνει καλά τη δουλεία του ενώ βγάζει και πολύ καλό ήχο άσε που το χρισιμοποιώ και τώρα που δεν παίζω πια μέταλ γιατί με το equalizer του παίζεις σχεδόν τα πάντα!!! Τον ήχο που μας δίνεις πιστέυω οτι τον πλησιάζει αρκετά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε έχω το mt-2 και κάνει καλά τη δουλεία του ενώ βγάζει και πολύ καλό ήχο άσε που το χρισιμοποιώ και τώρα που δεν παίζω πια μέταλ γιατί με το equalizer του παίζεις σχεδόν τα πάντα!!! Τον ήχο που μας δίνεις πιστέυω οτι τον πλησιάζει αρκετά!!!

 

οντως το EQ μ@μει αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να προσεγγισει πολυ το melodic metal το ΜΤ-2

 

νομιζω ειναι φτιαγμενω για ποιο θρας πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου