Προς το περιεχόμενο

Boss H Digitech για metal distortion?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To metal master προσεγγίζει πιο πολύ τον ήχο που παραθέτεις.Επίσης έχει και setting που και καλά προσομοιώνει τον ήχο του Metal Zone.Το χρησιμοποιώ το πετάλι για τέτοιους ήχους εδώ και καμιά πενταετία.Το πετάλι που πήρε πόδι ήταν το MT-2 ;D ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχω εναν Crate 65ari(GT-65) εχω ενα boss noise suppressor!κατι αλλο εχει δοκιμασει κανεις σας το φτηνο πεταλακι τς behringer το ultra metal?αν ναι εντυπωσεις???

live like angel die like a devil

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω δοκιμασει εγω το ultra metal και μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ικανοποιημενος.Αν σκεφτεις οτι εχει 25 € (αν θυμαμαι καλα) Εχει καλο eq οποτε εχεις αρκετες επιλογες.Πανε δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα.Επισης η behringer ειναι αξιοπιστη εταιρια εχω ακουσει και εχει και φθηνα προιοντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το metal zone εναν ανθρωπο δεν ξερω που να το γουσταρει. Και γω το'χω και μου βγαζει την ψυχη ο υπερψευτικος ηχος του. Πως διαολο εχει κανει τοσο ονομα...

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το metal zone εναν ανθρωπο δεν ξερω που να το γουσταρει. Και γω το'χω και μου βγαζει την ψυχη ο υπερψευτικος ηχος του. Πως διαολο εχει κανει τοσο ονομα...

 

εγω το γουσταρω .. και μαλιστα πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Rory αν βαλεις το metal zone σε εναν λαμπατο και παιξεις σε μεγαλη ενταση, ειδικα σε φαση μπαντας σε προβα, live κλπ, θα δεις οχι μονο οτι δεν εχει υπερψευτικο ηχο οπως λες αλλα σε κανει να βγαινεις μπροστα και να ακουγεσαι λογω του μεσαιου χαρακτηρα που εχει στον ηχο. Φυσικο ειναι αν το βαλεις σε εναν 20ρη transistor ενισχυτη παιζοντας σε εντασεις σπιτιου να εχεις το χειριστο αποτελεσμα. Γι'αυτο καποιοι το υπερμισουν το πεταλι αυτο και καποιοι το υπεραγαπουν, μεση κατασταση δεν υπαρχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες συνεπάγεται ότι όσοι το μισούν το έχουν ακούσει μόνο πάνω σε 20ρη τρανζίστορ, κάτι που δεν συμβαίνει. To γεγονός ότι θα ακούγεται μαύρο χάλι σε τέτοια περίπτωση δεν έχει σχέση με το love/hate factor που έχει. Αυτός υπάρχει απλά επειδή είναι χαρακτηριστικότατο και σχεδόν μοναδικό στην επιτυχία της απομίμησης του ουρλιαχτού ενός τζιτζικιού που πεθαίνει από ηλεκτροπληξία, που όσο οξύμωρο και αν ακούγεται είναι ένας ήχος που ενθουσιάζει πολλούς.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την δική μου άποψη γιατί ήμουν κάτοχος και των 2 και είχα και το boss metal core 2 και στο πολύ παρελθόν το line 6 uber metal  έχω να πω οτι και όλα είναι αρκετά τζιτζίκια σε αρκετά μεγάλο βαθμό και μάλιστα δοκιμασμένα σε λαμπάτο ενισχυτή...Απο αυτά πιο κοντά σε αυτόν τον ήχο για μένα είναι το boss metal core 2 και πάλι όμως δεν γλιτώνεις τα υπερβολικά μεσσαία που βγάζουν!!!!Μετά απο πολλές αγορές που έκανα μέχρι να βρω έναν καλό ήχο για distortion έφτασα σε ένα πετάλι που πραγματικά μαμάει και δέρνει και φυσικά σε λαμπάτο ενισχυτή είναι το πετάλι που δεν χρειάζεται να έχεις κανένα άλλο στην pedalboard σου!Είναι το m.s.d. Telegun στα 210 ευρωπουλάκια!Το παίρνεις και έχεις έναν βασιλικό ήχο που έχει τόσες διακυμάνσεις που μένεις άφωνος!Από metal σε κλασσικό ροκ μπλουζ και δεν συμμαζεύεται!!!Αν θέλεις βάζεις και ένα booster για να βγαίνεις μπροστά και είσαι τζάμι!Αν μπορέσεις και το βρεις ακουσέ το και θα με θυμηθείς..

http://www.telegun.com/main.html

http://www.myspace.com/telegunamps εδώ έχει και ένα δείγμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες δυστυχως το εχω ακουσει ΜΟΝΟ σε "μεγαλους" ενισχυτες και εξακολουθει να μου φαινεται οπως προαναφερθηκε σαν ηχος τζιτζικιου που πεθαινει απο ηλεκτροπληξια. Εχοντας ψαξει λιγακι, το μεταλκορ απο την αλλη μου φενεται πολυ πιο "αληθινο" και σκεφτομαι σοβαρα να το παρω. Τι λετε ?

Επεισης το ds-1 μου φαινεται οτι πρεπει να λεει (δλδ να μην ειναι τζιτζικι),εχει κανεις εμπειρια κτλ?

 

Α το μεταλ ζοουν το πουλαω αμα ενδιαφερεται κανεις

 

 

Gibson Explorer.Telos

www.myspace.com/nervisequin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεισης το ds-1 μου φαινεται οτι πρεπει να λεει (δλδ να μην ειναι τζιτζικι),εχει κανεις εμπειρια κτλ?

Δεν ειναι σε καμια περιπτωση τοσο heavy το ds-1, πιο κοντα σε '80 hard rock/metal ειναι, βεβαια σε drop κουρδισμα και με κανενα... διαβολομαγνητη δεν ξερω πως θα ακουγοταν. Δεν μπορω να πω οτι τζιτζικιζει, αν δεν το παρακανεις βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου