Προς το περιεχόμενο

fender jagstang neck pickup


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια fender jagstang '96 και μετά από χρόνια πήρα επιτέλους την απόφαση να αλλάξω τον neck μαγνήτη μιας και ο εργοστασιακός δεν μου γεμίζει το αυτί. Έχω και καιρό να ασχοληθώ με μαγνήτες κιθάρας γι αυτό ζητάω γνώμες από τους λίγους :lol: κιθαρίστες του noiz. Δεν θέλω κάποιο συγκεκριμένο ήχο απλά θέλω έναν καλό neck single coil μαγνήτη, περισσότερο για καθαρά και λίγο overdrive......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 10 μήνες αργότερα...

Λοιπόν το Pickguard το έφτιαξα από ένα δίσκο σερβιρίσματος ..

Πολύς κόπος αλλά το αποτέλεσμα πόλύ custom . Τώρα έχει πάρει την θέση του ένα από mustang , με εγχείρηση της neck θέσης . Είδα την γέφυρα που μού είπες , εδώ θα την βρώ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικά τώρα σκέφτομαι γι αυτό το pickguard με curved θέση για δύο single coil και για seymour duncan antiquity mustang pickups...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίσκο σερβιρίσματος έ? :lol: :lol:

 

Δεν έχω ιδέα αν θα την βρείς εδώ, ψάξε και στο ebay μπορεί να την βρείς και ποιο φθηνά από τη rockinger.

 

Μπορείς επίσης να πάρεις και αυτή και να τους πείς ότι την θέλεις για jagstang και θα σου στείλουν την κατάληλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιο δεν έχει και η mustang ?

 

http://www.warmoth.com/pickguards/pickguards.cfm?fuseaction=pickguards_mustang

 

Ναι αλλά πρόσεχε δεν ταιριάζει στις βίδες όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να αλλαξετε ρε παιδια τη γεφυρα?τι προβλημα εχει? (αν δεν κανω λαθος ειναι ιδια με της Mustang/Jazzmaster/Jaguar ετσι δεν ειναι?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου