Προς το περιεχόμενο

Tech 21 GT-2 ή κάποιο Digitech?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά παιδιά. Θέτω το ερώτημα του τίτλου μιας και ψάχνω ένα ποιοτικό πετάλι distortion που να παίζει connect σε μείκτη και να αναπαράγει καλά 2 ηχοχρώματα:

 

1. Ένα κλασσικό overdrive με 'λαμπάτη αίσθηση'.

2. Το κλασσικό rektifier γκάζι.

 

Πιστεύω να καταλάβατε τί εννοώ.

 

Με ενδιαφέρει επίσης το κατά πόσο χρωματίζει το σήμα το κάθε πετάλι, κυρίως στο bypass και πόσο 'γρήγορη' αίσθηση δίνει, αυτό που λένε κάποιοι ατάκα. Τα Digitech της σειράς Χ απ' όσο ξέρω έχουν επιλογή για ενεργοποίηση προσομοίωσης καμπίνας, γι αυτό και τα βάζω σαν επιλογή.

 

Ευχαριστώ για κάθε απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

H tech21, πάντοτε μια δουλειά έκανε ...και συνεχίζει να την κάνει καλά.

Μπορεί το GT-2 να μην είναι ότι καλύτερο, αλλά σίγουρα είναι ενα απλό και ευέλικτο εργαλείο.

Κάνει λίγα πράγματα αλλά τα κάνει καλά.

 

 

Απο εκεί και περα, κοίτα και προς Pod μεριά.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Pod δεν μου γεμίζει το 'αυτί', αν και έχω ακούσει μόνο το XT live κατ' ιδίαν.

 

Για το sansamp classic δεν το ήξερα, τσουχτερό λίγο στην τιμή.

 

Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παράθεση από το σαιτ της tech-21

We welcome you to enjoy the diverse state of California. Come for the chiming, woody cleans, the gnarly overdrive of a Mark II, and the supernatural silky sustain of the lead tones. Stay for the devastating chunk of a high gain rectifier. With the focused punch of an EV®-style speaker emulation, you have everything you need to create your own California dream tone. Have a great stay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω τι γράφουν στο σαιτ. Απλά όπως προανέφερα το μοντελιγκ τους βασίζεται στον μαρκ ηχο. Πιο σφιχτο λιγότερο τερατώδη ήχο. Το καθαρό ρεκτο thing το κάνει πιο καλά το pod. Έχω αληθινό rectifier και μιλώ εκ πείρας. Το πιο κοντινό που εχει 'πιάσει' κανείς σε στυλ ρεκτο είναι με το pod. Τα τεκ 21 φέρνουν σε ήχους μαρκ κατά τη γνώμη μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα όπως και για όλους όσους έχουν δοκιμάσει το ΤΕΛΕΙΟ MSD Telegun του telegun θα πουν ότι αυτό είναι απλά η μόνη επιλογή :) Και connect απλά θερίζει :)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου