Προς το περιεχόμενο

Για τους μεταλλαδες μπασολατρες !


nexarulhu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια metal μπαντα με περιπου 20 συμμετοχες απο διαφορους μπασιστες,σε ολα τα τραγουδια υπαρχει μονο μπασο 4χορδο και 5χορδο.Αν και παει καιρος απο τοτε που κυκλοφορησε το αλμπουμ μου ακουγεται αρκετα καλο και το εβαλα μηπως και καποιος ενδιαφερεται. ;D

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το είχα αγοράσει με ενθουσιασμό μόλις βγήκε!Η αλήθεια είναι πως δεν με εντυπωσίασε, όχι τόσο απο πλευράς συνθέσεων και τεχνικής όσο το ελειπές συχνοτικό περιεχόμενο της παραγωγής! Η εικόνα που μου δημιούργησε ήταν μια εγωιστική προσπάθεια του να φανεί πως το μπάσο μπορεί να σταθεί και μόνο του σε μέταλ τραγούδια!Αρκετά ενδιαφέρον, αλλά αδύναμο!Αν εμείς οι μπασίστες γουστάρουμε να ακούσουμε που φτάνουν τα όρια των μπασιστικών συνθέσεων ας στραφούμε στα κλασσικά των miller,wooten,clark!Εσένα πως σου φάνηκε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου το είχα αγοράσει με ενθουσιασμό μόλις βγήκε!Η αλήθεια είναι πως δεν με εντυπωσίασε, όχι τόσο απο πλευράς συνθέσεων και τεχνικής όσο το ελειπές συχνοτικό περιεχόμενο της παραγωγής! Η εικόνα που μου δημιούργησε ήταν μια εγωιστική προσπάθεια του να φανεί πως το μπάσο μπορεί να σταθεί και μόνο του σε μέταλ τραγούδια!Αρκετά ενδιαφέρον, αλλά αδύναμο!Αν εμείς οι μπασίστες γουστάρουμε να ακούσουμε που φτάνουν τα όρια των μπασιστικών συνθέσεων ας στραφούμε στα κλασσικά των miller,wooten,clark!Εσένα πως σου φάνηκε??

Και εγω τοτε το αγορασα με τον ιδιο ενθουσιασμο,τα κομματια πνιγονται εξαιτιας της απουσιας κιθαρας αλλα δεν με πειραζει και τοσο,τα καλα κομματια του δισκου ειναι περιπου 4,αντε και οι διασκευες που εχει στο eagle fly free και σε ενα αλλο τραγουδι.Γενικοτερα εμενα μου αρεσε !!!

καταλαβαινω τι λες αλλα ειμαι περισσοτερο φαν παιχτων σαν αυτον εδω πχ

 

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχα

Θεός. Πρότζεκτ δουλειά του Markus Grosskopf (Helloween)

Μια χαρά είναι. Αν έψηνε και τον Κισκε για guest εμφάνιση θα μου άρεσε.

 

 

Ευτυχως που τον ειχε πεισει ο tobias sammet να συμμετασχει στους avantasia και ακουσαμε κατι κομματαρες σαν αυτες εδω

 

http://www.youtube.com/watch?v=AxjTVngoyLo

 

http://www.youtube.com/watch?v=K4ZsghJEk4o&feature=related

 

(πολλες συμμετοχες παντως peavy wagner απο τους rage,o schmier απο τους destruction,o stu hamm και πολοι αλλοι)

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση μεν αλλά πολύ μπλιμπλίκι το αποτέλεσμα! Αν και μπασσοβιόλης με κούρασε κάπως. Μπράβο τους παιχτούρες αλλά I'll pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλή φάση μ άρεσε!

αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς metal χωρίς κιθάρα είναι σαν πατάτες τηγανητές χωρίς αλάτι (τι λέω βραδιάτικο ;D)

 

 

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα προσέγγιση μεν αλλά πολύ μπλιμπλίκι το αποτέλεσμα! Αν και μπασσοβιόλης με κούρασε κάπως. Μπράβο τους παιχτούρες αλλά I'll pass.

Σιγουρα μετα απο λιγο γινεται κουραστικο αλλωστε οπως εγραψα και πιο πανω ειναι απο τα αλμπουμ που δεν ακους πανω απο 4 με 5 τραγουδια.

Απλως οπως λες και εσυ ειναι μια ενδιαφερουσα προσεγγιση,η οποια αρχικα σε εντυπωσιαζει αλλα σιγα σιγα επανερχεσαι στην πραγματικοτητα,και καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα...

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου