Προς το περιεχόμενο

Πρώτη απόπειρα clips...


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και στο στούντιο με το συγκρότημα ως πληκτράς κάνω πολλές μα πολλές ηχογραφήσεις, στο σπίτι ασχολούμαι περισσότερο με την κιθάρα...Έτσι λοιπόν κάνω μια απόπειρα να ανεβάσω 2 πολύ μικρά κλιπάκια...

 

Το 1ο κλιπ είναι παρμένο από το Έπαψες αγάπη να θυμίζεις των ΠΥΞ ΛΑΞ και ελεύθερα παιγμένο...Το background είναι ηχογραφημένο με Squier Tele Custom II με p-90(τώρα πλέον ειναι upgraded) στη μεσαία θέση δλδ και με τους 2 μαγνήτες και το "lead" παίξιμο με Fender Classic Player 60s ΠΑΝΤΑ με neck μαγνήτη ;) ;) ...Έχω βάλει στην στρατ delay και συγκεκριμένα το φοβερό(υποκειμενικά) πετάλι Βοοst D.L.A της tech21

 

Το 2ο κλιπ είναι η εισαγωγή από τον ερωτόκριτο του βιτσέντζου κορνάρου, που το τραγούδησε ο ΤΡΙΣμέγιστος Ξυλούρης!!!Αυτό είναι γραμμένο κατεξοχήν με Fender CP 60s...

 

H συνδεσμολογία που ακολουθησα... Κιθάρα>Boost D.L.A.(για το 1ο κλιπ)>Harley Benton GA5 κεφάλι με epiphone cabinet>shure sm58 beta A>native instruments audio kontrol 1>Logic Pro 8...Το μικρόφωνο όπως θα δείτε και στην εικόνα δεν είναι και ενδεδειγμένα τοποθετημένω, αλλά δεν έχω mic stand οπότε δοκίμασα έτσι!!! ::)

 

Τονίζω ότι τα κλιπάκι είναι one take και ανεπεξέργαστα καθώς δεν είμαι καλός γνώστης του logic pro και δεν είμαι και κιθαρίστας!!!

 

περιμένω κριτικές και ιδιαίτερα συμβουλές...

 

dsc00376tw9.jpg

w320.png

 

1o clip http://www.box.net/shared/u4yf6laxs5

2o clip http://www.box.net/shared/m726cnou82

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου