Προς το περιεχόμενο

Όλες οι πόλεις εκτός Αθήνας είναι επαρχία;


Tuff_P

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λεξικό Τεγόπουλος-Φυτράκης:

 

Επαρχία (η) : κάθε περιοχή της χώρας εκτός από την πρωτεύουσα

 

Καθώς την τελευταίο φορά που διάβασα γεωγραφία,πρωτεύουσα της Ελλάδας ήταν ΜΟΝΟ η Αθήνα,ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί παρεξηγήθηκες... :D

 

 

Προφανώς το πολύ επιθετικό ύφος σου "Πόσο το σκεφτήκατε αυτό το poll για να το κάνετε" προέρχεται από την εσφαλμένη εντύπωσή σου ότι επαρχία σημαίνει κάτι κακό,"χωριατιά" και δεν ξέρω και γω τι άλλο.

 

Αυτός που έφτιαξε το poll,προφανώς κυριολεκτούσε!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη φίλε αλλά νόμιζα ότι επαρχία είναι οι περιοχές έξω από την πόλη το μπέρδεψα μάλλον με τα περίχωρα

uff P. *Μάγος*

~Hip-Hop Salonika~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ είμαι ένας περήφανος επαρχιώτης/βλάχος (στην καταγωγή και όχι στη νοοτροπία)/"παγουράς" :D:D:D :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελλαδα ειναι μονο η αθηνα ρεεεε καταλαβαιτε το παοκακιαααα χεχε :D :D

Το σχόλιο σου είναι λίγο άτοπο στο noiz αλλα παόκια έχει παντού ακόμη κ ΕΔΩ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγγνώμη δεν έχει σκοπό να θήξει κανέναν το poll.
Όπως λέει ο gangster: "είναι εσφαλμένη η εντύπωσή ότι επαρχία σημαίνει κάτι κακό".

Εδώ δεν χωράνε τέτοιες στενομυαλιές από μέρους μας και δεν πιστεύω νά'ναι πολλοί αυτοί που καμαρώνουν για την αδιόρθωτη ζημιά που γίνεται στο περιβάλλον (και την ψυχική μας υγεία) με τους αμέτρητους τόνους τσιμέντου και μπετόβεργας στην πρωτεύουσα... και τις μεγάλες πόλεις.

Αντιθέτως είναι στα προσωπικά μου όνειρα να μπορέσω να ζήσω εκτός Αθηνών σε μια πολύ μικρότερη πόλη κάποια στιγμή, σαν άνθρωπος.
Ισως σαν δεύτερη πολυπληθέστερη πόλη θα 'πρεπε να αναφέρεται και η Θεσσαλονίκη Tuff_p.
Τα μέσα όμως με πανελλαδική... τι λέω... παγκόσμια απήχηση είναι κάτι το νέο και μαθαίνουμε τις δυνατότητες τους μέρα με τη μέρα...

Εδώ συμμετέχει κόσμος από Κέρκυρα, Αγγλία, Γιάννενα, Ρόδο, Ιταλία, κλπ. κλπ. και συζητάμε όλοι σαν μια παρέα!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω οτι το επίπεδο των χρηστών είναι τέτοιο που δεν χρειάζονται εξηγήσεις απλά έτσι που κ πού όλοι θέλουμε να βγάζουμε κ λίγο τον άλλο μας εαυτό... χαβαλές να γίνεται γιατί έχει πέσει πολύ σκέψη στο Noiz για τα circuits .. κλπ κ μυρίζει καμμένο μυαλο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου