Προς το περιεχόμενο

fender classic player 50's strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα,σε αλλο θεμα αναφερω πως εχω μια ibanez rg320 και ηθελα να της αλλαξω τους μαγνητες προκειμενου να βγαλω εναν αξιοπρεπη bluesly ηχο,αλλα μαλλον εγκαταλειπω την ιδεα αυτη και παω για καινουργια κιθαρα με μια επιλογη αυτη που αναφερω στον τιτλο,τι λετε?γενικα οι fender mexico αξιζουν?υπαρχει κατι αλλο σε αυτα τα χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τα θέματα που αναφέρονται στο κάτω μέρος της σελίδας που διαβάζεις, η κιθάρα συζητιέται και σε άλλα που θα φανούν με ένα ψαξιματάκι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε δεν ειχα δει τα video εχω ψαξει ομως στο forum και απο εκει κατεληξα στην κιθαρα αυτη,τι διαφορα εχει η classic player 60's ηχητικα ειναι κοντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια κι από μενα..Εγω θα σου πρότεινα αφού είσαι για fender mexico να πάρεις αυτήν: http://www.dv247.com/invt/40911/

Την πήρα κι εγώ πριν 15-20 μέρες από το ίδιο site στην τιμή που βλέπεις.Ειλικρινά φίλε μου είναι απίστευτο όργανο, ηχητικά δεν παίζεται, και επίσης πολύ προσεγμένη κατασκευή γενικώς!Απο κει και πέρα να ξέρεις ότι είναι αρκετά κοντά σε αυτό που ζητάς αν και νομίζω ότι η Classic Series είναι πολύ φτηνότερες από τις Player..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορα εχει η classic player 60's ηχητικα ειναι κοντα?

 

Σε ένα παλιότερο θρεντ υπάρχει και ριβιού από το Guitarist που μπορείς να δεις όλες τις λεπτομέρειες. Iδού: http://www.fender.co.uk/images/resources/pdfs/GIT287%20rev_fender.pdf Ηχητικά και παικτικά δεν είναι κοντά. Την 50s την βρήκα πιο άνετη, με καλύτερες αποκρίσεις στο παίξιμο, με πιο ήπιους μαγνήτες, λιγότερο "τσαμπουκαλού", με ωραιότερα πρίμα, λιγότερο twangy μεσαία και πιο "αέρινο" ήχο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαι κατοχος της συγκεκριμενης κιθαρας θα σου πω την γνωμη μου....: προχωρα αφοβα ειναι εξαιρετικη κιθαρα και μην μασας απο το mexico που γραφει......το μονο που μπορει να χρειαστει εαν βεβαια θελεις και δεν εισαι ευχαριστημενος ειναι να βαλεις μαγνητες της δικης σου επιλογης(εγω ας πουμε εβαλα τους tex mex) χωρις να σημαινει οτι αυτοι που εχει δεν ειναι καλοι.....απλα μπορει να εισαι κολλημενος με καποιους αλλους μαγνητες......

τωρα η διαφορα που ειδα εγω με τη 60's οπως ειπε και ο bloody_sunday  η 50's εχει καλυτερο και πιο ευκολοπαιχτο μπρατσο...με διαφορα απο την 60's για μενα.......επισης η μια εχει maple ( που εγω ηθελα) και η αλλη resewood που και αυτο κανει τη διαφορα του......ας πουμε η 50's ειναι πιο διαυγης πιο πριμαριστη ....ενω η 60's πιο μπασα....οποτε δοκιμαζεις και οποια σου ταιριαζει παιρνεις....αλλα πιστεψε με ειναι και οι 2 παααααααρα πολυ καλες.......ενταξει δεν ειναι το τελειο οργανο αλλα τα λεφτα που δινεις εαν δεν σου ελεγαν την τιμη θα ελεγες οτι κοσιζει 1500 euros( ειμαι υπερβολικος?)

 

και ενα κλιπακι ετσι για να ακουσεις περιπου τι παιζει....εαν μπορεσεις να βγαλεις καποιο συμπερασμα βεβαια ::) :P

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω,με βοηθησατε πολυ,μου αρεσει πολυ το χρωμα της 60's(το μπλε)αλλα εφοσον η 50's ειναι καλυτερη ηχητικα η τελος παντων ειναι πιο κοντα σε αυτα που παιζω(blues)θα παρω αυτην,για την κιθαρα που προτεινει ο φιλος πιο κατω τι γνωμη εχετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω,με βοηθησατε πολυ,μου αρεσει πολυ το χρωμα της 60's(το μπλε)αλλα εφοσον η 50's ειναι καλυτερη ηχητικα

Ωπα ....μην μπερδευεσαι δεν ειπαμε ειναι καλυτερη ηχητικα απλα ειναι διαφορετικη η μια απο την αλλη ...αυτο που ειπαμε 2 ατομα ειναι οτι εχει κατα την γνωμη μας καλυτερο μπρατσο.......η καλυτερη λυση ειναι πας τις ακους και κρινεις εσυ ποια σου καθεται καλυτερα....τα υπολοιπα ειναι υποψιες.......ααααααα και κατα τη γνωμη μου δεν διαλεγεις κιθαρα απο το χρωμα αλλα απο αυτο που ακους.......στο τελος εαν εχεις δικαιωμα επιλογης χρωματος ..επιλεγεις ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου