Προς το περιεχόμενο

Μερικα κλιπακια απ τον καινουριο μου mesa boogie transatlantic


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχουν γινει με μια απλη ψηφιακη φωτογραφικη δεν ειναι παιχτικα και ποιοτικα οτι καλυτερο...παιζω τα ιδια πανω κατω για να γινουν αισθητες οι διαφορες...

 

στα 4 πρωτα βιντεακια παιζω με fender road worn 50s με τους μαμα μαγνητες και με κλειστη καμπινα orange με celestion v30

 

στο τελευταιο παιζω με μια michael kelly patriot και rockfiled humbuckers...

 

το πρωτο καναλι βασιζεται στον vox απο κρυσταλλινα καθαρα μεχρι βρωμικα καρμπον οπως ακουγονται στον vox...

 

το δευτερο καναλι εχει 3 επιλογες

 

1.tweed(fender style)

2.hi1 (british-marshall style)

3.hi2 (boogie style)

 

φυσικα κανω και εναλλαγες στα βαττ 5-15-25 και περναω απο a class-a/b class κλπ...

 

επισης εννοειται οτι παιζω με τα master-volume και βρωμιζω η καθαριζω οσο θελω...

 

για να ακουστει καλα ο ενισχυτης μιας και ειναι δυνατος και στα 25 και στα 15 ακομα και στα 5 βαττ οταν τσιτωνεται θελει attenuator τον εχω συνδεσει σε ενα hotplate 8ohm

 

και επειδη ρυθμιζω με το ενα χερι τον ενισχυτη και με το αλλο το hotplate ισως υπαρχει μια καθυστερηση και ισως διαφορα εντασης στα βιντεακια...anyway οτι μπορουσα εκανα μιας και δεν εχω και πολυ ελευθερο χρονο αλλα θεωρησα πως ειναι και θα ειναι μεχρι καποιος να τον δοκιμασει ο πιο παρεξηγημενος ενισχυτης της αγορας...οπως τον ειχα κι εγω στο μυαλο μου αλλα μονον ετσι δεν ειναι...

 

 

2 πρωτα βιντεο με στρατ στο πρωτο καναλι(vox)

 

 

2 ακομα βιντεο το πρωτο στο tweed(fenderish) και το δευτερο hi1-hi2(marshall-boogie)

 

 

 

 

 

και τελος με humbuckers στο δευτερο καναλι ολα τσιτα σχεδον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου