Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γείωση φαντάζομαι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,τελευταία έχω ένα θέμα με τον ενισχητή μου (JCM2000 DSL50) βγάζει αρκετό τζζζ αλλά όταν αγγίζω το βίζμα της κιθάρας ή καποια χορδή σταματάει! Πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό? Ρωτήστε με και για κάτι πιο συγκεκριμένο αν θέλετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες αλλο καλωδιο?

 

Η΄αλλη κιθαρα στον ενισχυτη?

 

Αυτο που περιγραφεις το ειχα παθει εγω μετα απο αλλαγη μαγνητη και λαθος συνδεσμολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με αλλο καλόδιο παλι τα ίδια ,δοκίμασα και μια αλλη κεφαλή που έχω. Επίσης όταν την αφήνω στο stand (δε την ακουμπάω καθολου δηλαδή) το noise συνεχίζει να υπάρχει και αν ακουμπίσω το βίσμα ή τις χορδές δεν σταματάει να ακουγεται, δηλαδή οταν τη φοράω μονο σταματαει να ακουγεται όταν ακουμπάω χορδές, αλλόκοτο και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετε... :)

 

Δοκιμασε αλλη κιθαρα η συνδεσε τον ενιχυτη σε αλλη πριζα, καμια φορα συμβαινει

απο κακη γειωση στη παροχη...

Play loud 'till neighboors start cryin'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ποιος εισαι να σου φιλήσω τα πόδια??!?! και είχα ηχογράφηση και με έσωσες!!! ειχα δοκιμάσει ακόμη και το μπάσο μου δοκίμασα και τπτ αλλα απλά τον έβαλα σε αλλη μπρίζα και silence!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου