Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες - ποσότητα αντί για ποιότητα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σωστα....δεν ειναι απαραιτητο η 2η να ειναι στρατ.

 

εχεις δικιο , δεν το ξεκαθαρισα πιο πανω.

 

(για προτεινε μου 2 διπλους για στρατ.)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(για προτεινε μου 2 διπλους για στρατ.)

οff topic. Ίσω δεν χρειάζεσαι 2 διπλούς αλλά 2 μονούς και ένα διπλό. Και μιλάω γαι τους Tom Anderson. Τους άκουσα στη Strat eνός φίλου και έπαθα πλάκα Και με τη τιμή τους :o :o :o

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Ποιος μίλησε πως παίρνεις 2,3,5-10 κιθάρες/μπάσσα για την διαφορά ποιότητας ή για την διαφορά ήχου? παπαπαπα αλλιώς δεν θα θέλαμε διαφορετικά σχήματα θα θέλαμε διαφορετικούς μαγνήτες!!!

β) Θέλουμε φθηνές κιθάρες για να μη μας νοιάζει το τι θα πάθουν... Τις κουβαλάμε πρόβες, για καφε (μετά τις πρόβες), στα live, για ποτό μετά το Live... Για αυτό δεν θέλουμε να είμαστε υστερικοι "ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"...

γ) Πολλες κιθάρες/μπάσσα = Ποζεριά... Και είμαι πολύ ποζέρι!!!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Ποιος μίλησε πως παίρνεις 2,3,5-10 κιθάρες/μπάσσα για την διαφορά ποιότητας ή για την διαφορά ήχου? παπαπαπα αλλιώς δεν θα θέλαμε διαφορετικά σχήματα θα θέλαμε διαφορετικούς μαγνήτες!!!

β) Θέλουμε φθηνές κιθάρες για να μη μας νοιάζει το τι θα πάθουν... Τις κουβαλάμε πρόβες, για καφε (μετά τις πρόβες), στα live, για ποτό μετά το Live... Για αυτό δεν θέλουμε να είμαστε υστερικοι "ΤΗΝ ΚΙΘΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ"...

γ) Πολλες κιθάρες/μπάσσα = Ποζεριά... Και είμαι πολύ ποζέρι!!!

 

 

+12342346356324

 

 

ΠΟΖΕΡΙΑ ΣΤΟ ΦΟΥΛΛΛΛΛΛ....χχααχααχαχα.θεος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που οδηγούμεθα κύριοι;

 

Οταν ο ακρογωνιαίος λίθος σοβαρότητας (πολυεπίπεδης) που λέγεται μπάσο (θυμηθείτε Zeppelin, Who, Skynyrd, Stones κλπ.) ακολουθεί τραγουδιστοκιθαριστικά ποζεριλίκια, πρέπει να βαίνωμεν εις καιρούς χαλεπούς.

 

Ωιμέ !!

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, μάλλον παίζει μεγαλύτερο ρόλο και το G.A.S. (ανάλογα το άτομο). Και αυτό να είχα...

 

Wal_in_case_closer.jpg

 

Δεν θα με χαλούσε κανένα Dingwall, Alembic, Fodera, Sadowsky... κλπ. κλπ. κλπ.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταχτε τωρα εχοντας μια gibson lp custom,2 malmsteen strat,1 vintage 57 και esp george lynch δηλαδη σουπερ οργανακια το καθενα για τον τομεα του το εχω ριξει στην ποσοτητα και οχι στην υποτιθεμενη ποιοτητα...

 

παιρνω απο squier μεχρι οτι φανταστειτε...η πλακα ειναι οτι τις χαιρομαι πιο πολυ απ τις ακριβες δεν ξερω το γιατι...φυσικα μπορει να αλλαξω κανεναν μαγνητη αλλα πιστευω οτι οι πιο value for money ειναι οι φθηνες κιθαρες και οχι οι ακριβες...

 

οπως και να χει καθε μια στον τομεα της...παντως τελικα ηχητικα δεν υπαρχουν καλες και κακες αλλα απλα διαφορετικες...η καθε μια κανει κατι καλα η πολυ καλα και κατι αλλο μετρια οποτε...

 

ενισχυτη καλο να εχεις και δαχτυλα...αν ξαναρχιζα να παρω κιθαρες δεν θα εδινα τοσα λεφτα που εχω δωσει με τιποτα...θα μελετουσα απλα πιο πολυ...

 

επομενοι στοχοι? μια squier classic vibe,μια τσεχα,μια vintage lp,epiphone sheraton και epi zakk wylde...παν απο 600-700 δεν θα ξαναδωσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι τσέχες σχιστομάτισσες κ.λ.π.

Η μόνη κιθάρα που αξίζει 100% τα λεφτά της απο όσες έχω πιάσει στα χέρια μου είναι η tele Rockinger...

Η απόλυτη all around κιθάρα με ακολουθεί αδιαμαρτύρητα 4 χρόνια σε Live rec

ότι άλλο και να πήρα κινέζες με μετατροπές , σουηδέζες, μεξικάνες (στα 500+-) ..δεν μου έδωσε  την ικανοποίηση που έχω παίζοντας μία μι(-) σε έναν λαμπάτο ενισχυτη

αν έμενα με μια κιθάρα θα είχα ΜΟΝΟ αυτήν.

Θα μου πείτε μπορεί να έχω στηρίξει τον ήχο πάνω της και να μου ακούγονται όλα τα άλλα διαφορετικά...

απλά πλέον δεν με νοιάζει...

είναι σίγουρο οτι θα συνεχίζω να ξοδευω για να ικανοποιήσω το GAS αλλα δύσκολα να βρώ κατι Value for money σαν την rockinger

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου