Προς το περιεχόμενο

Randy Rhoads lost solo


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ζούσε αυτός ο θρύλος θα είχε τα γενέθλιά του πριν 2 μέρες...

 

Στο παρακάτω video ο Ozzy ακούει για πρώτη φορά ένα solo που είχε γράψει ο R.R. από κάποια "ξεχασμένα" master tapes...

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Είναι ο αγαπημένος μου κιθαρίστας,όταν άκουσα το Blizzard of Ozz αποφάσισα να ξεκινήσω την ηλεκτρική κιθάρα.Καταπληκτικός παίκτης,τρομερός συνθέτης και πάντα όλοι έχουν να πουν έναν καλό λόγο γι'αυτόν.Μακάρι να ζούσε ακόμα,θα είχε πάει το όργανο πολύ πιο μακριά απ'ότι είναι τώρα.

*Ντροπή που οι αναγνώστες του Guitar World επέλεξαν τον Eddie Van Halen αντί αυτού στους ημιτελικούς για τον καλύτερο ηλεκτρικό κιθαρίστα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Ντροπή που οι αναγνώστες του Guitar World επέλεξαν τον Eddie Van Halen αντί αυτού στους ημιτελικούς για τον καλύτερο ηλεκτρικό κιθαρίστα.

 

*Αν είχε πεθάνει ο EvH, μπορει να λέγαμε τα ίδια.

 

Κατα τα αλλα ο Randy ήταν και ειναι μορφφή. Το πρωτο solo που έμαθε ήταν αυτο του Crazy Train :'(. Μακάρι να είχαμε όλο το ταλέντο του.

Guitars:

Yamaha EG112

Yamaha PAC120

Epiphone Les Paul Custom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

*Αν είχε πεθάνει ο EvH, μπορει να λέγαμε τα ίδια.

 

Κατα τα αλλα ο Randy ήταν και ειναι μορφφή. Το πρωτο solo που έμαθε ήταν αυτο του Crazy Train :'(. Μακάρι να είχαμε όλο το ταλέντο του.

 

Ο θανατος απομυθοποιει...απο το Ραντυ μεχρι τον μπαρτον...κοκ...

 

Είναι ο αγαπημένος μου κιθαρίστας,όταν άκουσα το Blizzard of Ozz αποφάσισα να ξεκινήσω την ηλεκτρική κιθάρα.Καταπληκτικός παίκτης,τρομερός συνθέτης και πάντα όλοι έχουν να πουν έναν καλό λόγο γι'αυτόν.Μακάρι να ζούσε ακόμα,θα είχε πάει το όργανο πολύ πιο μακριά απ'ότι είναι τώρα.

*Ντροπή που οι αναγνώστες του Guitar World επέλεξαν τον Eddie Van Halen αντί αυτού στους ημιτελικούς για τον καλύτερο ηλεκτρικό κιθαρίστα.

 

Μεγαλα λογια...

Ελπιζω να συνοδευονται και απο την αναλογη σκεψη και επιχειρηματα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θανατος απομυθοποιει...απο το Ραντυ μεχρι τον μπαρτον...κοκ...

 

Αν καταλαβαίνω καλά,μυθοποιεί ήθελες να γράψεις...Συμφωνώ.Συμβαίνει σε όλους τους τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ Blackie - πέρα από τις υπερβολές για τον EVH - εσύ θεωρείς ότι χρειαζόταν ο θάνατος για να μυθοποιηθεί ο RR;

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ Blackie - πέρα από τις υπερβολές για τον EVH - εσύ θεωρείς ότι χρειαζόταν ο θάνατος για να μυθοποιηθεί ο RR;

 

Εγω μπορει να θεωρω οτι θελω...

Μπορει εγω να θεωρω τον Jake Lee πολυ πιο ολοκληρωμενο κιθαριστα...

Εγω προσωπικα τον θεωρω υπερεκτιμημενο...

Οχι οτι δεν ηταν καλος κιθαριστας...αλιμονο ολοι με αυτον μεγαλωσαμε...

Αλλα αν μου ζητουσες να σου πω τους 5 κορυφαιους των 80'ς δε θα ηταν μεσα...

(τερατα οπως ο Λιντς και ο Σενκερ πχ περαν των προφανων)

Οι κιθαριστες κρινονται και απο τη διαρκεια...

Κατι που δεν ειχαμε την ευκαιρια να κανουμε με τη περιπτωση του RR...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου