Προς το περιεχόμενο

Κιθάρες - ποσότητα αντί για ποιότητα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Chord κατ'αρχήν συγχαρητήρια γιά το παίξιμό σου.Στη μάζωξη που σε άκουσα για λίγο, μου ακούστηκες πολύ παίχτης και αυτό είναι

που έχει σημασία πανω απ'όλα.

Δεύτερον άν δεν είχαμε την αρρώστια δε θα μιλάγαμε τώρα εδώ.  Κι εγώ αν δεν έφτιαχνα, πιθανότατα να είχα ρημάξει την τσέπη μου

(ήδη το έχω κάνει με ενισχυτοπέταλα).Δεν ξέρω κι εγώ αν κάνεις καλά, αλλά μια ζωή την έχουμε.Είμαι σαφώς υπέρ αυτής της σχολής

(ούτε και εμένα μου περισσεύουν).Άν ήταν να πάρω φτηνή κιθάρα πάντως,σαφώς δεν θα την παράγγελνα απο Θωμάδες

χωρίς να τη δοκιμάσω ενδελεχώς.Ας έδινα και κάτι παραπάνω στο όποιο μαγαζί.

Vagtanplan χαίρομαι που είδες το φώς όλοι οι υπόλοιποι      Touch the screen!  Touch the screen!!!!!!!

                                                                               

Ευχαριστω Α.Β (super market?) νομζω οτι τα παραλες 8)αλλα...

 

Καλα ε! Τελικα τα καταφερα επιτελους! ΕΚΑΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ!!! :D :D :D  πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

(τωρα βεβαια ο chord θα γελαει και θα με βριζει γιατι αλλιως τα ειχα τα πραγματα πριν δω το φως !!!!!)

 

 

ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ και τωρα νομιζεις οτι το βρηκες η μηπως οτι το βρηκα εγω :D :D :D

Αστα μπλεξαμε μεγαλεεεε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση..

Συμφωνοντας με το treloagori θα ελεγα οτι καλο ειναι να εχει καποιος 2-3 ''καλες'' κιθαρες και απο εκει και περα να γινεται νταραβερι με τη φτηνια...

Ειναι και διασκεδαστικο και ενδιαφερον και μπορει να σου κατσει και κανα διαμαντακι...

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Δηλ.προτιμάμε τα διάφορα σχέδια μπροστά σε ένα καλό όργανο χωρίς προβλήματα (πχ.σε τάστα και ηλεκτρικά που είναι τα πρώτα που φαίνονται).Ή θέλουμε να έχουμε από μία στο σπίτι,στη δουλειά,στο εξοχικό.

    Ελπίζω να μην πέσετε να με φάτε (ειδικά ο faltsoo),απλώς θέλω να καταλάβω.

 

σιγουρα δεν θα σε φαμε.... ;D ειμαστε σε διαιτα  ;)

 

σκεφτηκα να σας γραψω το πως και το γιατι εφτασα σε αυτο το χαλι , να εχω 40 κιθαρες

(32 ηλεκ, 3μπασσο ,5 ηλεκακουστικες), αλλα το αφησα γιατι μου εβγαινε πολυ μελο .

Κατι σαν Ξανθοπουλο δηλαδη.  :'(    :'(

 

οταν φτασει κανεις λοιπον εδω που ειμαι τωρα , μπορει να κανει οτι μακακακια θελει , αλλα παντα θα γυρναει στο μυαλο η φραση ''τωρα που η θαλασσα εγινε γιαουρτι , εμεις χασαμε το κουταλακι...''

 

συμβουλη μου λοιπον αλλα και θεση μου ,μετα απο ....αντα χρονια με τις κιθαρες , ειναι η εξης.

για ενα νεο που ασχολειται ερασιτεχνικα ,τρεις κιθαρες ειναι αρκετες.

μια, τυπου στρατ ,με τρεις μονους

μια ,οπως κανει κεφι κανεις, με δυο διπλους

και μια ηλεκτροακουστικη (οχι ovation)

 

και η τρεις παραπανω, γυρω στα 1000+ ευρω total.

 

τα υπολοιπα ειναι για αυτους που εχουν την καψουρα , το χομπι, την αρωστεια , .......

--------

τελος , μιας και ανεφερες την μαζωξη του noiz

να αναφερω κατι, και απλα ας γινει αντικειμενο σκεψης.

 

σε κανενα (εξαιρουνται κανα δυο )δεν υπηρξε η απορια πως παιζουν και πως ακουγονται , οι τρεις ''περιεργες'' κιθαρες που εφερα ? ? ?

στο κατω κατω τζαμπα  ;D ηταν.

 

 

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κανενα (εξαιρουνται κανα δυο )δεν υπηρξε η απορια πως παιζουν και πως ακουγονται , οι τρεις ''περιεργες'' κιθαρες που εφερα ? ? ?

στο κατω κατω τζαμπα  ;D ηταν.

...όπως και (σχεδόν) κανέναν, δεν τον ενδιέφερε τι ήχο βγάζει η χειροποίητη του ΑΒ ή το μπάσο του Yann...πέστα χρυσόστομε

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όπως και (σχεδόν) κανέναν, δεν τον ενδιέφερε τι ήχο βγάζει η χειροποίητη του ΑΒ ή το μπάσο του Yann...πέστα χρυσόστομε

 

...είπε ο marathon όταν κατάλαβε τη διαφορά που είχε η Giger του από τις διάφορες κινέζες.

Όπως μάλιστα έχει πει και κάποιος άλλος ,πολλοί ακούν την κιθάρα με τα μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο κατω κατω τζαμπα  ;D ηταν.

 

Μα το κλου του όλου θρεντ αυτό είναι. Ο καταναλωτής δεν θέλει τζάμπα. Θέλει να του πιάνουν τον κωλο και να τον γεμίζουν π@π@ριές και τότε είναι ευτυχισμένος...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όπως και (σχεδόν) κανέναν, δεν τον ενδιέφερε τι ήχο βγάζει η χειροποίητη του ΑΒ ή το μπάσο του Yann...πέστα χρυσόστομε

 

Αφού εκεί ήσασταν και είδατε τι πανικός γινόταν... με την καλή έννοια βέβαια, αλλά πανικός. Εγώ θα ήθελα ησυχία για να διαμορφώσω άποψη, να μη σας πω κιόλας και τους δικούς μου ενισχυτές που ξέρω εις το έπακρο το πώς συμπεριφέρονται συχνοτικά...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το κλου του όλου θρεντ αυτό είναι. Ο καταναλωτής δεν θέλει τζάμπα. Θέλει να του πιάνουν τον **** και να τον γεμίζουν π@π@ριές και τότε είναι ευτυχισμένος...

 

Αν θεωρείς ότι μια κιθάρα των 200 ευρώ π.χ. είναι ίδια με μία κιθάρα των 1500 ευρώ (απλά χωρίς τις π@Π@ιές), τότε είσαι πράγματι ευτυχισμένος.Αυτό είναι και το πιο σημαντικό. Μάλλον έχεις βρει τη λύση.

Είμαι δε σίγουρος ότι όλες οι μεγάλες εταιρίες μιμίθηκαν τους κινέζους. :o

 

Αφού εκεί ήσασταν και είδατε τι πανικός γινόταν... με την καλή έννοια βέβαια, αλλά πανικός. Εγώ θα ήθελα ησυχία για να διαμορφώσω άποψη, να μη σας πω κιόλας και τους δικούς μου ενισχυτές που ξέρω εις το έπακρο το πώς συμπεριφέρονται συχνοτικά...

 

  :-X Respect! :-X Εγκρίνω κι επαυξάνω.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση..

Συμφωνοντας με το treloagori θα ελεγα οτι καλο ειναι να εχει καποιος 2-3 ''καλες'' κιθαρες και απο εκει και περα να γινεται νταραβερι με τη φτηνια...

Ειναι και διασκεδαστικο και ενδιαφερον και μπορει να σου κατσει και κανα διαμαντακι...

Οταν έχεις 2-3 καλές κιθάρες,δεν υπάρχει κανένας λόγος - ενδιαφέρον, για φτηνά σχιστομάτικα όργανα  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου